Kraków zaprasza do Stradom House

Autor tekstu: , Data publikacji:

Stradom House Autograph Collection mieści się w olśniewającym, zabytkowym budynku w Krakowie, położonym pomiędzy Zamkiem Królewskim na Wawelu a dzielnicą żydowską Kazimierz. Pięciogwiazdkowy hotel ze 125 pokojami, włączony w sieć Marriott, jest idealnym miejscem do zwiedzania tętniącego życiem miasta i poznawania jego wielowiekowej historii. 

Wyjątkowa przestrzeń, której dzieje pamiętają czasy XIV wieku, odwołuje się do krakowskiego dziedzictwa, oferując bogactwo detali. Historia budynku przy ul. Stradomskiej 12-14 sięga czasów Kazimierza Wielkiego, kiedy powstały tu klasztor oraz kościół św. Jadwigi. Następnie, w toku dziejowych zmian, funkcjonowały tu szpital, urząd celny, koszary wojskowe, a po drugiej wojnie światowej – mieszkania dla krakowian. W 2013 roku nieruchomość nabyła Angel Poland Group, pragnąc stworzyć wizjonerskie miejsce, na które zwrócą uwagę goście z całego świata oraz lokalna społeczność. Przez siedem lat trwał intensywny remont, w wyniku którego przywrócono budynek do stanu świetności, wydobywając jego autentyczne piękno. Otwarcie Stradom House Autograph Collection nastąpiło 18 kwietnia 2023 roku.

Stradom House pełni rolę centrum lifestyle’owego, pełnego olśniewających doświadczeń, których odkrywanie stało się nową atrakcją Krakowa. Przestrzenie wspólne i pokoje hotelowe, zaprojektowane przez ADC Atelier z Barcelony, odwołując się do krakowskiej historii, a zwłaszcza do czasów modernizmu z początku XX wieku. Liczne nawiązania do lokalnego wzornictwa to wizytówka hotelu. W części pokoi oraz klubie Hedwig’s możemy podziwiać odnowione freski, w pokojach znajdziemy też m.in. odnowione kultowe, polskie meble z lat 50. i 60. (w tym słynny fotel model 366 zaprojektowany przez Józefa Chierowskiego), a znajdujący się we wnętrzach wapień nawiązuje do posadzki z Muzeum Narodowego w Krakowie.

Wizytówką Stradom House jest olśniewający klub Hedwig’s, znajdujący się w dawnej, zdesakralizowanej kaplicy. Ponad jej barokowym sklepieniem znajduje się Chapel Loft – najbardziej luksusowy apartament hotelowy w Krakowie. Na 155 m kw. mieszczą się salon, sypialnia, kuchnia ze stołem jadalnianym, dwie łazienki (w tym jedna z widokiem na Wawel), a także fortepian, PlayStation, kolekcja winyli i książek. Goście mogą zrelaksować się w centrum odnowy biologicznej SÓL Spa, stworzonym z londyńską marką Alexandry Soveral, a także w nowoczesnym centrum SÓL Wellness z krytym basenem, saunami i siłownią wyposażoną w inteligentny sprzęt do ćwiczeń Technogym.

Miejsce jest też centrum eventowym, oferując szeroką gamę przestrzeni na wynajem. Pozwalają one na organizację spektakularnych wydarzeń firmowych, a także specjalnych uroczystości, takich jak śluby, chrzciny czy przyjęcia urodzinowe.

Smakoszy zainteresują elegancka restauracja John Dory, serwująca owoce morza i wyrafinowane mięso, a także restauracja Gaia inspirowana kuchnią krajów śródziemnomorskich oraz filozofią food sharing.

Unikatowość konceptu podkreśla jeszcze jedna nowatorska inicjatywa – Stradom House Membership Club. Dla jego członków przewidziane są liczne benefity, m.in. dostęp do strefy SÓL Wellness, przywileje w hotelu, restauracjach oraz klubie. Membership Club ma także kalendarz wydarzeń specjalnych, obejmujących warsztaty, spotkania z uznanymi osobowościami czy aktywności sportowe. W ten sposób można dołączyć do unikalnej, kreatywnej społeczności Krakowa, zyskując też dostęp do najwyższej jakości usług i wspaniałych przestrzeni.