Który iPhone wybrać w 2022 roku? Polecane modele

Szukając nowego telefonu w 2022, warto wziąć pod uwagę iPhone. W oczekiwaniu na nową odsłonę telefonu od Apple, warto przyjrzeć się tym, które są dostępne na rynku - zwłaszcza, ze naprawdę jest w czym wybierać! Większość modeli iPhone z poprzednich lat to ciągle świetne telefony, oferujące innowacyjne rozwiązania. Plasują się w różnych przedziałach cenowych, mamy więc w czym wybierać. Jeśli myślisz o nowym telefonie, iPhone będzie zawsze dobrą decyzją! Tylko jaki? Sprawdźmy najciekawsze opcje!

Dlaczego warto postawić na iPhone?

Smartfon od Apple oferuje wiele zaawansowanych technologii i przyjaznych użytkownikowi rozwiązań, że nic dziwnego, że jest jednym z najchętniej wybieranych telefonów.

Dlaczego warto kupić iPhone w 2022? Powodów jest całkiem sporo:

  • Jeśli mamy inne sprzęty Apple, na przykład MacBooka lub iPada, korzystanie z iPhone, jest najbardziej oczywistym wyborem. Łatwo możemy przenosić pliki między urządzeniami, co znacznie ułatwia codzienne korzystanie ze sprzętów. Tworząc ekosystem kompatybilnych urządzeń, mamy większy komfort pracy i rozrywki.
  • Świetny aparat i doskonały wyświetlacz Retina – ostatnie smartfony Apple to – z każdym kolejnym modelem – coraz lepszy aparat. Jeśli chcemy robić doskonałe zdjęcia, w tym obiektywem szerokokątnym, iPhone będzie doskonałym wyborem. Już od kilku poprzednich modeli, wyświetlacz wzbogacony w technologię True Tone, która pozwala dostosować temperaturę barw ekranu do oświetlenia otoczenia.
  • W porównaniu z innymi smartfonami, to nawet poprzednie modele iPhone, to dobre telefony – iPhone sprzed kilku lat ciągle kwalifikuje się jako nowoczesny, przyjazny użytkownikowi sprzęt.
  • Dostęp do zaawansowanych technologii – takich, jak łączność 5G! Obsługują ją modele iPhone 12, iPhone 13 i iPhone SE (3. generacji).
  • Jak widać, powodów, by zdecydować się na iPhone, jest sporo. Który konkretnie wybrać? Na rynku jest dostępnych wiele modeli – na jakie zwrócić uwagę?

iPhone w 2022 – który model wybrać?

Przeglądając dostępne na rynku modele smartfonów od Apple, możemy znaleźć dużo opcji w różnych przedziałach cenowych. Które z nich są szczególnie warte uwagi?

  • Smartfon APPLE iPhone 13 Pro – uznawany aktualnie za najlepszy iPhone na rynku! Cechuje się jeszcze szybszym wyświetlaczem Super Retina XDR z technologią ProMotion, z adaptacyjną częstotliwością odświeżania aż do 120 Hz. To dopiero początek: dostajemy też tryb filmowy, zmniejszający głębię ostrości i automatycznie wprowadzający przeostrzenia w video. Czip A15 Bionic odpowiada za błyskawiczne, płynne działanie, a przedni aparat ma 12 Mpix i tryb nocny, z możliwością nagrywania video 4K Dolby Vision HDR.
  • Smartfon APPLE iPhone 11 – wyposażony w procesor A13 Bionic, który zapewnia płynną pracę i przekłada się na energooszczędność urządzenia. Jak wyższe modele, może pochwalić się wyświetlaczem Liquid Retina HD o przekątnej 6.1 cala, z technologią True Tone. Bezpieczeństwa danych strzeże system Face ID. Doskonałej jakości zdjęcia zrobimy także z wykorzystaniem szerokokątnego aparatu.
  • Smartfon APPLE iPhone SE (3. generacji) – model wznowiony po raz trzeci – zupełnie nieprzypadkowo! To jedna z najbardziej cenionych wersji iPhone w świetnej cenie. W najnowszej odsłonie, umożliwia transmisję 5G! Ale to dopiero pierwsza z innowacji. Superszybki czip A15 Bionic zapewnia błyskawiczne, płynne działanie smartfona. W odróżnieniu od poprzednich, omówionych wyżej modeli, wyświetlacz jest z gatunku tych mniejszych – ma 4,7 cala. Jeśli szukamy dobrej jakości, niewielkiego rozmiarowo smartfona, do tego – w przystępnej, jak na Apple, cenie, będzie to najlepszy wybór.

Nie ma co ukrywać, iPhone to cały czas świetny wybór. Który wybrać? Przeglądając dostępne telefony iPhone w sklepie MediaMarkt, możemy być zaskoczeni liczbą zróżnicowanych opcji do wyboru.