LOT-em za 60 złotych z Warszawy do Gdańska?

Autor tekstu: , Data publikacji:

PLL LOT uruchomiły taryfę Economy Simple dla połączeń krajowych. Ceny biletów na przeloty krajowe zamówione z odpowiednim wyprzedzeniem rozpoczynają się już od 60 złotych za podróż w jedną stronę.

W ramach wprowadzonej właśnie na trasach krajowych taryfy Economy Simple klienci LOT-u zyskali możliwość podróży na trasach krajowych z atrakcyjnymi cenami za przelot. W Economy Simple ceny za bilety na wybranych trasach krajowych (za przelot w jedną stronę) rozpoczynają się już od 60 złotych. Warunki podróży LOT-em po kraju za 60 złotych są dwa. Po pierwsze zakupu biletu trzeba dokonać ze sporym (60 dniowym) wyprzedzeniem czasowym, a po drugie bezpłatny jest jedynie bagaż podręczny. Jak zapewniają władze spółki bilet zakupione z dwumiesięcznym wyprzedzeniem są nawet o 50proc. tańsze – informuje portal wyborcza.biz.

Obecnie w ramach taryfy Economy Simple dostępnych jest w sumie siedemnaście połączeń z warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina do miast takich jak Gdańsk, Wrocław i Kraków. Oferując atrakcyjne ceny LOT silnie zabiega o klientów, którzy w ostatnim czasie wybierają konkurencje LOT-u przewoźnika podróżując po kraju tanimi liniami lotniczymi (Ryanair) czy pociągami Pendolino.

-Wprowadzenie tej taryfy jest odpowiedzią na potrzeby rosnącej liczby pasażerów, którzy w podróż po kraju udają się wyłącznie z bagażem podręcznym. Jednocześnie coraz więcej pasażerów planuje swoje podróże z dużym wyprzedzeniem i szukając ekonomicznego biletu, nie kieruje się elastycznością oferty. To nie jest taryfa promocyjna tylko oferta wprowadzona na stałe – wyjaśnia Małgorzata Kozieł, rzecznik prasowy PLL LOT.