LOT-em z Rzeszowa do Mediolanu

Autor tekstu: , , Data publikacji:

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenie między Rzeszowem a Mediolanem. Embraery narodowego przewoźnika będą latać z lotniska Rzeszów-Jasionka na lotnisko Mediolan-Malpensa raz w tygodniu – w soboty. Do stolicy Lombardii pierwszy samolot LOT-u wystartuje 4 listopada o 16:50, a w porcie docelowym wyląduje o 19:05. W stronę powrotną wyruszy również w sobotę, o godz. 19:45, by równo po dwóch godzinach wylądować na rzeszowskim lotnisku.

– Cieszymy się, że możemy połączyć Rzeszów z sercem Lombardii. Mediolan to nie tylko finansowa stolica Włoch czy miasto mody – to także świetne miejsce na zimowy wyjazd narciarski. Montecampione czy Champoluc w Dolinie Aosty są może mniej znane Polakom, ale zdecydowanie warte odwiedzenia. To połączenie wpisuje się w zapowiadane w strategii umocnienie pozycji PLL LOT w polskich portach regionalnych – powiedział Robert Ludera, Dyrektor Biura Siatki Połączeń PLL LOT.

Trasa RZE – MXP – RZE będzie funkcjonować przez cały sezon zimowy. Na swoje gościnne pokłady PLL LOT zapraszają podróżnych z lotniska Rzeszów-Jasionka do 23 marca 2024.

Mediolan to drugi włoski kierunek w ofercie naszego lotniska, bardzo pożądany, więc jestem przekonany, że samoloty LOT-u wypełnią się podróżnymi. To świetna oferta dla turystów, którzy zechcą odwiedzić stolicę światowej mody oraz liczne zabytki, na czele z katedrą Duomo, kościołem świętej Marii czy Zamkiem Sforzów. To także oczekiwana destynacja dla biznesu, współpracującego z firmami z Lombardii oraz dla kibiców piłki nożnej, bo AC Milan i Inter mają w Polsce rzesze wiernych fanów – powiedział Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Bilety na połączenia z Rzeszowa do Mediolanu będą dostępne w kanałach sprzedaży: na stronie lot.com, w LOT Contact Center i w biurach LOT Travel od środy 11 października. Ceny zaczynają się od 349 zł z bagażem podręcznym w obie strony.