LOT przedłuża zawieszenie rejsów do 11 kwietnia

Autor tekstu: , Data publikacji:

Nasz narodowy przewoźnik LOT przedłuża zawieszenie wszystkich planowych operacji lotniczych do 11 kwietnia. Ma to związek z obostrzeniami, wprowadzonymi przez rząd. 

LOT zmodyfikował politykę zmian biletów. Jeśli pasażer posiada bilet na rejsy realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT, odwołane z powodu zamkniętego ruchu lotniczego w Polsce, zakupione:
– najpóźniej 13 marca 2020 roku na podróże w terminie od 15 marca do 28 marca 2020 roku,
lub
– najpóźniej 24 marca 2020 roku na podróże w terminie od 29 marca do 11 kwietnia 2020
roku
W takiej sytuacji pasażer będzie mógł skorzystać z elastycznych form zmiany terminu podróży.

1. #LOTdoDomu – wymiana biletu na rejsy aktualnie realizowane przez LOT

Chcesz skorzystać z jednego z naszych najbliższych rejsów? Bez dodatkowych opłat możesz wymienić swój bilet na dowolny lot w obrębie kontynentu, na którym się znajdujesz, organizowany w ramach operacji #LOTdoDomu.

Jeśli, spełniasz jedno z poniższych kryteriów:
– posiadasz polskie obywatelstwo
– masz status małżonka/małoletniego dziecka obywatela Polski
– posiadasz Kartę Polaka
– posiadasz stałe/tymczasowe prawo pobytu w Polsce
– skorzystaj z połączeń czarterowych uruchomionych we współpracy z polskim rządem w ramach programu #LOTdoDomu. Rezerwacja biletu uzależniona jest od dostępności miejsc na wybranym rejsie.

2. Zaplanuj swój wyjazd w innym terminie

Jeśli nie masz jeszcze planów co do dalszej podróży, nie spiesz się. Na bezpłatne zgłoszenie zmiany terminu wylotu masz czas do 31 sierpnia 2020. Nowy termin podróży możesz rezerwować przez rok od daty zakupu oryginalnego biletu.

Wybierając to rozwiązanie, dodatkowo otrzymasz od nas kod uprawniający do 30% zniżki na kolejną podróż LOT-em. Kod promocyjny jest ważny przez rok (12 miesięcy) od momentu jego otrzymania. Kod można wykorzystać na wszystkie loty oferowane w siatce połączeń LOT, we wszystkich klasach podróży.

Aby zmienić termin podróży wypełnij formularz Zmiany Biletu.

Potwierdzenie zmiany biletu otrzymasz drogą elektroniczną. Modyfikacji możesz także dokonać przez nasze Contact Center lub pośrednika, u którego dokonałeś zakupu biletu.

WAŻNE! Ze względu na wydłużony czas obsługi w pierwszej kolejności będziemy realizować zgłoszenia pasażerów, których rejs zaplanowany jest w ciągu najbliższych 72h. Pozostałe osoby prosimy o cierpliwość, skontaktujemy się w pierwszym możliwym terminie.

3. Elastyczna zmiana trasy podróży

Bilet na odwołany lot możesz także zamienić na przelot na zupełnie innej trasie w dogodnym dla Ciebie terminie. Jeśli nowy bilet będzie droższy od poprzednio zakupionego (np. krótki rejs do Londynu zamienisz na międzykontynentalny lot do Tokio), od należnej dopłaty odejmiemy 200 PLN.

Możesz spokojnie zaplanować rejs – na zgłoszenie zmiany terminu wylotu masz czas do 31 sierpnia br. Nowy termin podróży możesz rezerwować przez rok od daty zakupu oryginalnego biletu.

Aby zmienić trasę podróży wypełnij formularz Zmiany Biletu. Potwierdzenie wprowadzonych zmian otrzymasz drogą elektroniczną. Modyfikacji możesz także dokonać przez nasze Contact Center lub pośrednika, u którego dokonałeś zakupu biletu.

WAŻNE!
Ze względu na wydłużony czas obsługi w pierwszej kolejności będziemy realizować zgłoszenia pasażerów, których rejs zaplanowany jest w ciągu najbliższych 72h. Pozostałe osoby prosimy o cierpliwość, skontaktujemy się w pierwszym możliwym terminie.

4. Zwrot wartości biletu

Jeśli żadna z powyższych możliwości nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz ubiegać się o zwrot kosztów niewykorzystanego biletu. W przypadku podróży nierozpoczętej zwracana jest cała wartość biletu. Zwrot z biletu częściowo wykorzystanego nastąpi w pełnej kwocie za nieprzebyte odcinki podróży.

Zwrotu biletu dokonasz samodzielnie, wypełniając formularz Zwrotu Biletu. Połączenie z ContactCenter nie jest wymagane.

Ze względu na ogromną liczbę zgłoszeń termin rozpatrzenia wniosków o zwrot może być znacznie wydłużony. Wnioski są obsługiwane w kolejności wpłynięcia i nasi konsultanci cały czas pracują nad tym, żeby skrócić czas oczekiwania.

Pamiętaj jednak, że bilet na odwołany rejs zachowuje ważność przez rok od planowanej daty wylotu. Możesz więc spokojnie się zastanowić, elastycznie zmienić termin wylotu a nawet wybrać nową trasę podróży.