LOT zmienia politykę rezerwacyjną

, Data publikacji:

Polskie Linie Lotnicze LOT zmieniają politykę zmian w rezerwacji. Narodowy przewoźnik oferuje warunki zbieżne z warunkami wszystkich europejskich linii tradycyjnych, które w ciągu ostatnich tygodni również wprowadziły zmiany w zakresie polityki rezerwacyjnej. Stabilizująca się sytuacja, związana z restrykcjami w przemieszczaniu się oraz rosnące zainteresowanie lotami, pozwalają największym przewoźnikom na przywrócenie standardowych warunków dokonywania zmian w rezerwacji. Za tym trendem podążają także Polskie Linie Lotnicze LOT. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, narodowy przewoźnik umożliwia również dokonywanie zmian w rezerwacji w najniższej taryfie ekonomicznej Saver, która daje możliwość podróżowania jedynie z bagażem podręcznym do 8 kg.

Przed pandemią udogodnienie to było dostępne tylko dla podróżnych posiadających bilet w wyższych ekonomicznych taryfach Standard oraz Flex lub w klasie premium i biznes. Pasażerowie, którzy kupią bilet po 19 lipca, za zmianę trasy lub daty podróży, zapłacą od:

 190 zł na trasach krajowych,
 70 euro na trasach krótkiego zasięgu,
 150 euro na trasach długiego zasięgu

Zarówno w przypadku lotów krótko, jak i długodystansowych, opłaty za zmianę dotyczą jedynie najniższej taryfy ekonomicznej – Saver. W przypadku taryf Economy Standard oraz Flex zarządzanie rezerwacją jest bezpłatne. Co więcej, w cenę biletu w wyższych taryfach wlicza się bagaż rejestrowany (maks. 23 kg), a także dostępna jest usługa nieodpłatnego wyboru miejsca w samolocie (Seat Selection) w wybranych strefach. Dla osób pragnących mieć maksimum elastyczności w zarządzaniu planem podróży, PLL LOT oferuje taryfę Flex, która umożliwia nieodpłatną zmianę rezerwacji oraz zwrot biletu, nawet na 3 godziny przed odlotem, po potrąceniu opłaty manipulacyjnej.

Bilet zakupiony bezpośrednio u przewoźnika lub za pośrednictwem agenta można zmieniać dowolną liczbę razy za pomocą opcji Manage My Booking na stronie lot.com. Opłata jest pobierana jednorazowo – za zmianę, a nie za każdy odcinek podróży. Nowa polityka zmian w rezerwacji obejmuje bilety zakupione po 19 lipca 2022 r. i od tej daty będzie obowiązywać. Osoby, które zakupiły bilet przed 19 lipca, nadal mogą zarządzać rezerwacją na zasadach, które obowiązywały w momencie zakupu biletu.

Bilety na loty Polskich Linii Lotniczych LOT można kupić na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów. A jest w czym wybierać! W sezonie letnim 2022 LOT otworzył połączenia do Baku, Sarajewa, Kairu, Bombaju i Prisztiny. Poza Prisztiną, stolicą najmłodszego państwa w Europie, do której ostatni samolot poleci 29 września, wszystkie wspomniane destynacje są planowane przynajmniej do końca sezonu letniego.