Niezwykła wystawa fotografii w hotelach Sofitel

Autor tekstu: , , Data publikacji:

To będzie prawdziwa uczta dla oka. Sofitel, pięciogwiazdkowa marka hotelowa, zaprasza swoich gości na wyjątkową wystawę zdjęć uznanego fotografa Maurycego Śmierzchalskiego, od lat zainspirowanego Francją i jej niepowtarzalnym klimatem. W warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych właśnie odbyła się prapremiera wystawy, która w 2019 roku będzie odwiedzać hotele Sofitel w Europie Wschodniej. 

Sopot Grand Hotel by Sofitel. Fot Maurycy Śmierzchalski

Kolekcja – nazywa się CHIC DESIGN BY SOFITEL – to prace wyjątkowego artysty – Maurycego Śmierzchalskiego. Francuska estetyka, literatura i sztuka były obecne w jego artystycznym domu od pokoleń. Jego zachwyt tym krajem zaowocował stworzeniem wyjątkowego zbioru fotografii Moja Francja, z którego pochodzi część prac wystawy. Do tej kolekcji dołączają właśnie zdjęcia jednego z najpiękniejszych hoteli w Polsce: Sofitel Grand Sopot. Fotograf zachwycił się inspirującą architekturą i designem oraz niesamowitą atmosferą sopockiego „Grandu” i uchwycił w swoich pracach jego nieprzemijający urok.

Luwr, Paryż. W obiektywnie Maurycego Śmierzchalskiego

O design hoteli Sofitel w Polsce również zadbali najwyższej klasy architekci i projektanci. Za kompleksową modernizację Sofitel Grand Sopot odpowiadał Frédéric Yzerman, dzięki któremu wnętrza zyskały nowoczesny charakter, zachowując jednocześnie oryginalną atmosferę tego historycznego obiektu. Kolejne etapy zmian wdrażane są od czterech lat przez renomowaną polską pracownię Kaczmarek Studio, która przygotowała nowe aranżacje m.in. wnętrz Le Bar, Restauracji Art Deco czy apartamentu Generała de Gaulle’a. Sofitel Warsaw Victoria kilka lat temu przeszedł kompleksową modernizację, której koncepcję przygotował projektant Didier Gomez. Obecnie wdrażany jest jej finalny etap, a nowe oblicze zyska m.in. słynny apartament prezydencki. W przyszłym roku działania modernizacyjne planowane są również w hotelach Sofitel we Wrocławiu i Budapeszcie.

Prapremierowa odsłona wystawy CHIC DESIGN BY SOFITEL otwarta będzie dla publiczności w dniach 16-18 listopada 2018 roku w nowym budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37. Weekendowy pokaz to zapowiedź przyszłorocznej pełnowymiarowej ekspozycji – w 2019 roku wystawa wyruszy w tournée po hotelach Sofitel w Europie Wschodniej i będzie dostępna dla wszystkich miłośników francuskiego designu, architektury i sztuki.