Nowa porcelana w klasie Biznes i Premium LOT

, Data publikacji:

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o wprowadzeniu kolejnych zmian na swoich pokładach, dotyczących nowej porcelany w LOT Business Class i LOT Premium Economy. Wszystko po to, by podnosić jakość usług i doświadczeń pasażerów. Nową zastawę przewoźnikowi dostarczy hiszpański producent Kaelis Group. Jego produkty charakteryzuje nowoczesny design, ale także niezwykle lekka forma. Dzięki znacznie niższej wadze, pozwolą ograniczyć zużycie paliwa i zmniejszyć ślad węglowy operacji.

W komplecie nowej porcelany nie mogło zabraknąć polskiego akcentu, dlatego jeden z talerzy pochodzić będzie z Zakładów Porcelany Stołowej Karolina, polskiej firmy istniejącej na rynku od ponad 160 lat. Wprowadzenie nowej porcelany na gościnne pokłady Polskich Linii Lotniczych LOT w LOT Business Class i LOT Premium Economy jest kolejnym etapem kampanii „Kolekcja wysokich lotów”. Jest to proces zmian w ofercie produktu pokładowego, które mają na celu unowocześnienie i odświeżenie oferty przewoźnika. Wymiana porcelany będzie wprowadzana na pokłady stopniowo. Na ten moment pasażerowie mogą ją już spotkać podczas rejsów do USA i Kanady. Następnymi etapami będzie wymiana zastawy na rejsach do Azji oraz w LOT Business Class rejsów krótkodystansowych.

– Cieszę się, że możemy zaprezentować Państwu kolejne udogodnienia, które doskonale oddają to, w jakim kierunku rozwija się nasza firma. Do tej współpracy zaprosiliśmy bardzo doświadczonego producenta, którego produkty charakteryzują się wyjątkową dbałością o detale. Projektując wspólnie porcelanę poszukiwaliśmy rozwiązań dobrze prezentujących nasze menu, które regularnie zmieniamy zgodnie z oczekiwaniami pasażerów, inspirując się zarówno kuchnią polską, jak i tradycjami kulinarnymi z destynacji, do których latamy. Ważne więc było dla nas także to, aby wprowadzić na pokłady nowe, świeże formy, które jednocześnie będą ponadczasowe – mówi Izabela Leszczyńska, Dyrektor Biura Rozwoju Produktu i Customer Experience.

Nową zastawę porcelanową na pokłady narodowego przewoźnika dostarczy hiszpański producent Kaelis Group. Została ona w całości zaprojektowana specjalnie dla PLL LOT. Dzięki nowoczesnej stylistyce pozwoli lepiej zaprezentować dania, podnieść satysfakcję i poziom doświadczeń ze spożywanych posiłków. Cały zestaw składa się z 11 elementów – małego talerzyka na przystawkę, miseczki na sałatkę, dużego talerza na przystawkę, porcelanowej casseroli do podgrzewania, filiżanki do espresso, filiżanki do cappuccino, talerzyka na masło, kubka, podstawki, dużego talerza na danie główne oraz miski na zupę.

W nowej zastawie nie mogło zabraknąć także akcentu pochodzącego z kraju nad Wisłą. LOT do kompletu dołączył jeden wyjątkowy element – talerz do dania głównego, wyprodukowany przez polskie Zakłady Porcelany Stołowej Karolina. Warto podkreślić, że producent na rynku obecny jest od ponad 160 lat.

Nowa porcelana to kolejny etap wprowadzania zmian w ofercie PLL LOT. W ostatnich miesiącach narodowe linie informowały na temat współpracy z polską, innowacyjną marką Phenomé, która dostarcza na pokłady LOT Business Class kosmetyczkę wypełnioną naturalnymi produktami. Wcześniej PLL LOT i Krosno Glass ogłosiły długofalową współpracę w zakresie dostaw szkła na pokłady samolotów w  LOT Business Class i LOT Premium Economy. Dzięki kooperacji produkty z krośnieńskiej huty dotrą do ponad 100 portów lotniczych w Afryce, Ameryce Północnej, Azji i Europie.

Fot. Sławomir Smolarek

GALERIA ZDJĘĆ