Osiem nowych tras Wizz Air z Polski

, Data publikacji:

Wizz Air uruchomi 8 nowych tras: z Gdańska do Kopenhagi, na Teneryfę i do Alicante, z Katowic do Kopenhagi i Alicante, z Wrocławia do Walencji i Malagi, a także z Krakowa do Walencji. Nowe połączenia będą odbywać się przez cały rok. 

Nowe trasy Wizz Air:

Wizz Air rozpoczął swoją działalność w Polsce w 2004 roku i w ciągu minionych 19 lat przewiózł niemal 95 milionów pasażerów. Linia ostatnio ogłosiła, że ​​jej 30. najnowocześniejszy samolot zostanie dodany do polskiej floty w warszawskiej bazie. Teraz Wizz Air potwierdza swoje zaangażowanie również w innych miastach zapewniając swoim pasażerom doskonałe usługi w połączeniu z niskimi cenami. Z ogłoszonymi nowymi 8 połączeniami, Wizz Air oferuje teraz z Polski 181 tras do 27 krajów.

Wizz Air używa światowej klasy silników i samolotów, co jest kluczowe dla uzyskania niskiej emisji. Linia jest dumna z faktu, że posiada jedną z najmłodszych flot na świecie, gdzie średnia wieku samolotu wynosi 4,74 roku. Średni wiek samolotu Wizz Air będzie nadal zmniejszał się – do 3 lat i 6 miesięcy w 2024 roku, a następnie do 3 lat i 2 miesięcy w 2026 roku.

Swoim zaangażowaniem w dalszy rozwój siatki połączeń, Wizz Air chce podkreślić znaczenie, kluczowego dla linii, rynku polskiego. Dzięki ciągłemu rozwojowi Wizz Air udowadnia, że jest ​​dynamicznie rozwijająca się i odnoszącą sukcesy linią lotniczą, która do końca dekady planuje potroić swoją wielkość, zatrudniając 20 000 pracowników i posiadając 500 samolotów w swojej flocie.

Wizz Air prężnie rozwija się w Polsce i stale rekrutuje członków załogi do swoich baz. Kolejne spotkania odbędą się 10 maja w Katowicach oraz 11 maja w Krakowie i Wrocławiu. Natomiast 14 maja Wizz Air zaprasza wszystkich kandydatów na dzień otwarty w Łodzi.

– Niesamowicie się cieszę, że mogę być świadkiem tego, jak rozwijamy się w Polsce – nigdy nie byliśmy więksi. Dopiero w zeszłym tygodniu ogłosiliśmy, że zwiększymy naszą flotę w Warszawie do 11 samolotów, co daje tym samym 30 samolotów WIZZ w Polsce, a teraz mam zaszczyt ogłosić dalszy rozwój siatki połączeń Wizz Air i dodanie 8 nowych, długo wyczekiwanych i ekscytujących tras dla naszych klientów korzystających z lotnisk regionalnych. Te dwie informacje doskonale pokazują, jak ważny jest dla nas cały polski rynek. Rozwijamy się nie tylko w stolicy, ale także w regionach. Będziemy mieć trzy nowe połączenia z Gdańska do Kopenhagi, Teneryfy i Alicante, dwa z Katowic do Kopenhagi i Alicante, dwa z Wrocławia do Walencji i Malagi oraz jedno nowe połączenie z Krakowa do Walencji. Tym samym chcemy dać naszym klientom możliwość spotkań z rodziną i przyjaciółmi za granicą, zapewnić za przystępną cenę ucieczkę zimą do słonecznych miejsc, ale także zachęcić innych do przyjazdu do polskich miast, które mają tak wiele do zaoferowania – mówi Evelin Jeckel, Network Officer w Wizz Air.