Podróżuj za dodatkowy dochód z ekologicznych inwestycji

Pracownia Finansowa to jedna z największych firm inwestowania grupowego w Polsce, która powstała w 2013 roku. Jej działalność oparta jest na misji pomnażania kapitału indywidualnych Inwestorów, w projektach odnawialnych źródeł energii, inwestycjach deweloperskich i unikalnych okazjach inwestycyjnych. W swojej ofercie ma obecnie wyjątkowo atrakcyjną inwestycję w park rozrywki o nazwie Mission:Play! By Mattel, który zlokalizowany jest w Berlinie. 

W 2022 roku, spółki grupy INWE wypłaciły Inwestorom Pracowni Finansowej rekordową kwotę zysku– ponad 24,2 mln zł. 
Wciąż pojawiają się nowe okazje inwestycyjne do ulokowania nadwyżek kapitału, dzięki którym Inwestorzy mogą ułożyć sobie zdywersyfikowany portfel inwestycyjny. Pierwszym krokiem może być program EKO-RENTIER, który wypłaca zyski co kwartał.

EKO-RENTIER jest sposobem na dodatkowy dochód z jednoczesną ochroną kapitału przed inflacją. Zakłada on 4 wypłaty zysków rocznie i możliwość dołączenia  z kapitałem już od 70 tys. PLN. Oprócz regularnych, cokwartalnych zysków, EKO-RENTIER w opinii Inwestorów daje bezcenne poczucie wspierania ochrony środowiska i walki o czyste powietrze.

Odnawialne źródła energii to przyszłość energetyki

Energetyka wiatrowa cechuje się wyjątkową efektywnością – jest najtańszym źródłem energii elektrycznej. Ponadto jest bezemisyjna i nie powoduje zmian w ekosystemie. Do wyprodukowania energii z wiatru nie potrzeba drogich, importowanych surowców a jedynie naszych krajowych zasobów wiatru, który jest darmowy i niewyczerpalny. Strategia projektów, zakłada generowanie atrakcyjnych stóp zwrotu w sposób pasywny dla Inwestora i dodatkowo ochronę kapitału przed inflacją.

Zainteresowanie farmami fotowoltaicznymi także stale rośnie. Rentowność inwestycji przedstawia się bardzo perspektywicznie, biorąc pod uwagę rosnące ceny paliw i związany z nimi wzrost cen energii elektrycznej. Inwestycja w przemysłową farmę słoneczną jest idealnym składnikiem zdywersyfikowanego portfela inwestycji w realną wartość. Farmy słoneczne są obecnie relatywnie łatwe w budowie i zarządzaniu, co wpływa na bezpieczeństwo inwestycji.

Wzrost rentowności biomasy 

Ekologiczny granulat z biomasy, czyli pellet, to zyskujący na wartości i coraz bardziej popularne źródło ciepła. Do inwestycji z tej branży można dołączyć biorąc udział w projekcie WoodTrade z oferty Pracowni Finansowej. Zakład zlokalizowany jest w miejscowości Bytnica, przy istniejącym tartaku, z którego pozyskiwany jest surowiec. Przedsięwzięcie prowadzone jest przez partnera branżowego, który ma na swoim koncie nie jeden sukces, w tym również funkcjonującą w ramach grupy INWE elektrownię wiatrową 15.

Hurtowe ceny pelletu tylko w ostatnim czasie wzrosły z 900 do 2 300 zł za tonę, co podnosi rentowność projektu do blisko 30% rocznie. Przy tym jego zużycie, co roku rośnie w Polsce o 25%, a w Europie o 7-8%. Według opinii ekspertów pellet będzie zastępował inne nośniki energii, jak drożejący gaz czy węgiel.

Jak inwestować w nieruchomości, żeby nie stracić

Ten rodzaj inwestycji, między innymi dzięki wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa, od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Posiada też wiele innych zalet, z których obecnie najistotniejszą wydaje się zabezpieczenie przed inflacją.

Wśród możliwości inwestycyjnych są osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, zlokalizowane w dużych miastach, banki ziemi oraz najnowsza oferta sektora premium – apartamentowiec znajdujący się w centrum Warszawy. Ten segment jest odporny na zawirowania rynku, gdyż jego nabywcy przeważnie finansują zakup nieruchomości gotówkowo, np. lokując nadwyżki kapitału. To zwiększa bezpieczeństwo inwestycji i ogranicza ryzyko, z którym zmagają się deweloperzy budujący zwykłe mieszkania, kupowane głównie na kredyt.

Unikalne okazje inwestycyjne

Warto rozważyć inwestowanie w projekty realizowane poza terenem Polski. Inwestorzy Pracowni Finansowej cenią sobie w ostatnim czasie możliwość lokowania nadwyżek finansowych również w jednej z najmocniejszych walut świata – EUR. Do takich propozycji należy projekt Mission:Play! by Mattel, który jest markowanym przez światowego producenta zabawek Mattel, innowacyjnym centrum rozrywki dla całych rodzin. Licencja Mattel nadaje wyjątkowego charakteru realizacji, w ramach której zostaną wydzielone strefy o tematyce kultowych zabawek takich jak: Barbie, Hot Wheels, czy Mega Bloks. Inwestycja oferuje relatywnie wysoką rentowność, dywersyfikację walutową i geograficzną, i działa w strefie euro, w której inflacja jest o połowę niższa niż w Polsce. Dodatkowo, zabezpieczenie przed inflacją w projekcie polega na możliwości podnoszenia cen biletów wraz ze spadkiem wartości pieniądza.

Innowacyjny model biznesowy i jego unikatowość, które są tożsame z inwestycją w start-upy, przyciągają coraz więcej Inwestorów do Net-Pocket. Jest to start-up działający w szybko rozwijającej się branży e-commerce. Polacy coraz częściej i więcej kupują w internecie, a Net-Pocket pozwala im na uzyskiwanie cashbacku z zakupów i zarabia na niemal każdej takiej transakcji. W tym modelu biznesowym 90% zysków będzie reinwestowana w dalszy rozwój projektu, aby doprowadzić do maksymalnego wzrostu wartości spółki.

Jak wybrać inwestycje spełniającą wszystkie Twoje wymagania

Zacznij od sprawdzenia czy jest to inwestowanie społecznie odpowiedzialne, tzw. inwestowanie etyczne, a potem sprawdź ile możesz na tym zarobić i jaki poziom ryzyka zaakceptować. Dołączając do programu EKO-RENTIER, Inwestor lokuje swój kapitał w odnawialne źródła energii – elektrownie wiatrowe i farmy fotowoltaiczne. Inwestorzy dołączają do projektów jako wspólnicy, z założeniem czerpania czystego zysku z produkcji i sprzedaży zielonej energii. Konstruując portfel inwestycyjny z tych dwóch obszarów OZE, Inwestor może liczyć na regularne wypłaty zysków, cztery razy w roku – w styczniu, kwietniu, lipcu i październiku.

Wybierz do współpracy firmę z doświadczeniem i potwierdzonymi sukcesami. Pracownia Finansowa nieprzerwanie od 9 lat prężnie działa na rynku inwestycyjnym. Jest pionierem, jeśli chodzi o obsługę Inwestorów w perspektywicznych projektach kapitałowych, których stają się oni udziałowcami. Posiada do dyspozycji Inwestorów profesjonalny zespół, Investment Managerów, kompetentne Biuro Obsługi Inwestora oraz Panel Inwestora z aplikacją mobilną.

Bazując na opiniach Inwestorów wiemy, że chcą oni czegoś więcej niż tylko spełnienia marzenia o dochodzie pasywnym. Inwestują w realną wartość, która przyczynia się do poprawy jakości powietrza, środowiska, ocalenia życia na Ziemi. Gdy ich kapitał pracuje w ekologicznej inwestycji, oni mogą robić to, co lubią najbardziej –rozwijać hobby, prowadzić własny biznes, udzielać się społecznie, czy podróżować po Świecie. Pozwól swoim finansom pracować, jak to zrobiło już ponad 1300 Inwestorów, którzy zaufali Pracowni Finansowej.