Jak przygotować się na nadprogramowe wydatki w czasie podróży?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Podróże powinny kojarzyć się z pozytywnymi wrażeniami. Niestety wyjazdom bardzo często towarzyszą wydatki, które trudno przewidzieć. Co należy zrobić, gdy okoliczności skłaniają nas do wydania większych kwot? Możliwości jest kilka. Niewątpliwie można skorzystać ze wsparcia rodziny lub znajomych. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Czasem jesteśmy zmuszeni poszukiwać innych źródeł. Wtedy zazwyczaj odwiedzamy banki albo instytucje pozabankowe.

Nieprzewidziane wydatki w czasie podróży

Dodatkowe wydatki zdarzają się niezależnie od najbardziej precyzyjnych kalkulacji. Szczególnie jest to odczuwalne w trakcie podróży. Przydatne jest wtedy  wsparcie finansowe, które odpowiada naszym potrzebom. Siłą rzeczy myślimy wtedy o pożyczaniu. Kredyt nie jest jednak odpowiednim rozwiązaniem. Dotyczy on przeważnie większych kwot i zmuszeni będziemy go spłacać nawet przez kilka lat.

Powodów, dla których potrzebujemy pieniędzy w trakcie podróży, może być wiele. Czasem już na etapie przygotowań do wyjazdu wiemy, że mogą pojawić się nadprogramowe wydatki. Już wtedy warto przyjrzeć się propozycjom, jakie oferują firmy pożyczkowe. Warto pamiętać, że wiele z nich proponuje pierwszą pożyczkę za darmo. Warunkiem w tym przypadku jest terminowa spłata zobowiązania. Wtedy możliwe będzie uniknięcie dodatkowych opłat, które niepotrzebnie obciążałyby konto pożyczkobiorcy.

Różnego rodzaju oferty pożyczek

Jeżeli myślimy o pożyczce pozabankowej, którą będziemy mogli szybko zwrócić, dobrą opcją jest chwilówka. Zazwyczaj dotyczy niewielkich kwot, co w tym przypadku jest korzyścią. Nie obciąży to przesadnie naszego budżetu i nie odbije się na płynności finansowej. Ponadto gdy wyjeżdżamy na krócej, wydatki nie są aż tak duże, aby myśleć o większych sumach.

Co jednak z pozabankowymi pożyczkami ratalnymi – czy warto się nimi interesować? Jeśli wiemy, że potrzebne nam będą większe pieniądze, możemy ubiegać się o pożyczkę na raty. Przeważnie obejmuje ona większe kwoty. W ramach pożyczki online w pozyczkaok.pl możemy ubiegać się o nawet 5000 złotych. Okres, na przestrzeni którego będziemy spłacać naszą pożyczkę, również można dostosować do naszych możliwości. Tego typu rozwiązanie jest dobre dla osób, które potrafią zarządzać swoim budżetem. Świadomość własnych możliwości finansowych jest bardzo istotna, gdy w grę wchodzą większe wydatki i zobowiązania.

Pożyczce towarzyszą przyjazne klientowi formalności

W przeciwieństwie do kredytów, pożyczki pozabankowe nie wymagają zbyt wielu formalności. Zazwyczaj konieczne jest okazanie dowodu tożsamości, posiadanie adresu e-mail i konta w banku, a także zaświadczenia o dochodach. Wymogi są wprawdzie zależne od firmy, dlatego warto wcześniej sprawdzić, czego możemy się spodziewać. Zaletą ograniczonych formalności jest to, że proces rozpatrywania wniosku przebiega szybciej. Jeśli zostanie on zaakceptowany, nie będziemy musieli zbyt długo oczekiwać na pojawienie się pieniędzy na naszym koncie. To szczególnie ważne w sytuacji, gdy tuż przed naszym wyjazdem pojawi się jakaś pilna potrzeba finansowa. Wszyscy podróżujący wiedzą, że tych właśnie nie brakuje. W takiej sytuacji szybkie złożenie wniosku jest szczególnie atrakcyjną możliwością.

Pożyczka się nie przydała? Możesz z niej zrezygnować

Korzystanie z ofert firm pożyczkowych ma jeszcze jeden plus. Istnieje możliwość odstąpienia od umowy pożyczki. Już na etapie podpisywania umowy klient wie, że posiada taką opcję. Na rezygnację mamy 14 dni od podpisania dokumentu. Wniosek, który musimy w tym celu wypełnić, jest zawsze dołączany do umowy. Pożyczone pieniądze trzeba oczywiście oddać, jednak nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami. To bardzo dobre rozwiązanie gdy okaże się, że jednak nie będziemy potrzebowali pożyczonych pieniędzy. Zwrot naszej pożyczki nie powinien być wówczas problemem.

Planując podróż warto jest uwzględnić różne wydarzenia, jakie mogą nam się przytrafić. Zanim będziemy cieszyć się urokami wyjazdu, warto jest poświęcić dłuższą chwilę na rozplanowanie naszych wydatków.

 

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji