Regaty Dziennikarzy w Mikołajkach po raz 24

Autor tekstu: , Data publikacji:

Sezon żeglarski w pełni. Jak co roku załoga Business Travellera wypycha worki żeglarskie, by spróbować swoich sił na wodzie. Wielkimi krokami zbliżamy się do XXIV Otwartych Żeglarskich Mistrzostw Polski Dziennikarzy w Mikołajkach.

Ta coroczna, najpoważniejsza impreza żeglarska w środowisku dziennikarzy ma swoje początki w 1994 roku. Pierwsze zawody, które odbyły się pod patronatem Radia Olsztyn okazały się sporym sukcesem, dzięki któremu już w następnym roku regaty uzyskały status oficjalnych mistrzostw Polski oraz patronat PZŻ.

Pomysł stworzenia rywalizacji żeglarskiej dla dziennikarzy wyszedł od: Krzysztofa Kosińskiego oraz Wojciecha Ogrodzińskiego, których główną intencją było nie tylko nakłonienie żurnalistów do żeglarstwa, ale i popularyzacja tego wspaniałego sportu poprzez pisanie o nim. Personą, która także nieodzownie się kojarzy imprezą w Mikołajkach jest Jerzy Iwaszkiewicz – Komandor regat.

Przyjacielska rywalizacja, od samego początku odbywa się na jeziorze Mikołajskim. Uroczyste otwarcie mistrzostw będzie można zobaczyć w Wiosce Żeglarskiej o godzinie 9:30 już najbliższy piątek (11.08). Na pierwsze 2 dni zawodów o Puchar Radia Olsztyn składają się wyścigi kilkudziesięciu załóg po wyznaczonej trasie na jachtach klasy Omega. Ostatniego dnia regat (w niedzielę) odbędzie się wyścig finałowy z udziałem dziesięciu najlepszych załóg oraz wyścig długodystansowy „O Złamane Żebro Komandora Jerzego Iwaszkiewicza”, którego trasa sięga aż do jeziora Śniardwy!

Tradycyjnie już poza aspektem sportowym, mistrzostwa posiadają również swoją część artystyczną na którą składają się m. in. występy zespołów szantowych na terenie Wioski Żeglarskiej. W trakcie regat odbywa się również akcja mierzenia ciśnienia wśród uczestników mistrzostw. Tę konkurencję bezapelacyjnie wygrał w roku ubiegłym członek naszej załogi, zdobywając główna nagrodę!

Bandera Business Traveller Poland dumnie zawiśnie na achtersztagu już po raz piąty. Załoga naszej redakcji bierze udział w regatach dziennikarzy nieprzerwanie od 2013 roku. Liczymy na pomyślne wiatry!

http://regatydziennikarzy.pl/

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji