Responsible Incentive Travel Day. Zarezerwuj czas 25 kwietnia

Autor tekstu: , Data publikacji:

Stowarzyszenie SITE Poland, zrzeszające przedstawicieli branży turystyki biznesowej, w partnerstwie z Hilton International organizuje I edycję Responsible Incentive Travel Day – Dzień Zrównoważonej Turystyki Motywacyjnej.

SITE Poland z radością ogłasza nadchodzące wydarzenie Responsible Incentive Travel Day – Dzień Zrównoważonej Turystyki Motywacyjnej, który w całości poświęcony będzie promocji odpowiedzialnego zachowania w podróży jak i wzmacnianiu praktyk zrównoważonej turystyki w biznesie Incentive.

W miarę wzrostu świadomości wpływu turystyki na środowisko, niezwykle istotne staje się bardziej odpowiedzialne i zrównoważone podejście do podróży, zarówno na poziomie indywidulanym jak i struktur organizacji. Turystyka zrównoważona może nie tylko proaktywnie wpłynąć na dobrostan odwiedzanych miejsc, ale także zapewnić, trwałość środowiska przyrodniczego i kulturowego dla kolejnych pokoleń. Jako odpowiedzialna branża mamy dużo w tej kwestii do zrobienia i dużo do zaoferowania!

Podczas Dnia Zrównoważonej Turystyki Motywacyjnej wspólnie zgłębimy znaczenie bycia „Odpowiedzialnym Podróżnym”. Będziemy badać różne aspekty zrównoważonej turystyki; od minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko w trakcie realizacji projektów motywacyjnych, przez wsparcie lokalnych społeczności i ochronę dziedzictwa kulturowego. Poznamy wiele sposobów, dzięki którym możemy przyczynić się do bardziej zrównoważonej przyszłości. W programie zaplanowaliśmy prezentacje, dyskusje oraz motywujące wystąpienia. Głównym tematem naszych rozważań będą odpowiedzialne działania Agencji, współpraca z hotelami, destynacjami w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Spróbujemy odpowiedzieć też na pytania, czy turyści znają i przestrzegają zasad odpowiedzialnego podróżowania.

Piotr Cieślak, Prezes SITE: – Wydarzenie to jest częścią naszego projektu „Our impact on people socjety and the planet”, który zainicjowaliśmy w 2018 r. Adresujemy je do członków stowarzyszenia Site Polska oraz do Agencji MICE, w szczególności do Agencji Incentive z rynku polskiego, organizujących wyjazdy integracyjne, motywacyjne i biznesowe spotkania w Polsce i na całym świecie.”

Grażyna Grot-Duziak, Doradca zarządu, jedna z pomysłodawczyni wydarzenia, dodaje: – Mamy świadomość, że turystyka ma znaczący wpływ na rozwój regionów i miast, nierzadko stanowi nawet główne źródło przychodów kraju i jego mieszkańców. Wiemy, że przemysł turystyczny i turyści generują negatywne skutki dla środowiska. Dlatego pierwsze z tego cyklu spotkanie poświęcamy Agencjom i Dostawcom, ich roli w kreowaniu produktu odpowiadającemu zasadom zrównoważonego rozwoju. Otwieramy dialog branżowy, aby zdefiniować główne wyzwania jakie przed nami stoją w tym obszarze.

Dołączcie do nas i odkryjcie innowacyjne strategie oraz najlepsze praktyki stosowane przez liderów branży, by włączyć je do Waszych programów podróży motywacyjnych. Zbadajmy, jak możemy tworzyć ważne doświadczenia dla uczestników, jednocześnie minimalizując nasz ekologiczny ślad i maksymalizując korzyści dla lokalnych społeczności. Nie przegapcie tej okazji, aby nawiązać kontakty z podobnie myślącymi profesjonalistami, dzielić się pomysłami i uczyć się od ekspertów z dziedziny zrównoważonej turystyki motywacyjnej.