Ryszard Horowitz w pokazał swoje prace w Warszawie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Ryszard Horowitz – jeden z najwybitniejszych fotografów świata, prekursor fotografii reklamowej i cyfrowej obróbki obrazu – zaprezentował 72 prace z prywatnej kolekcji, które uznał za najważniejsze w swoim dorobku. Wernisaż odbył się na 42. piętrze budynku apartamentowego Cosmopolitan Twarda 4 – miejscu spotkań ze sztuką, położonym w samym sercu Warszawy.

W retrospektywie znanego artysty 26 listopada wzięło udział wielu znamienitych gości, m.in. były prezydent Bronisław Komorowski, dyrektor Opery Narodowej Waldemar Dąbrowski, Piotr Najsztub, Piotr Kraśko, Wojciech Fibak, Lidia Popiel, Anna Kalczyńska, Renata Kaczoruk, Alicja-Resich – Modlińska. Podczas wernisażu można było kupić książkę Ryszarda Horowitza pt:” Życie niebywałe. Wspomnienia fotokompozytora”.

DSC_8891

Ryszard Horowitz, jako jeden z pierwszych fotografów na świecie, przy obróbce zdjęć posługujesię techniką komputerową.
– Okazało się, że można w niej zastosować wszystkie zasady, których nauczyłem się, tworząc fotokompozycje analogowe w tradycyjnej ciemni – tłumaczy słynny fotograf. – Dziś moje prace doskonale czują się w nowoczesnych wnętrzach, takich jak budynek Cosmopolitan właśnie.

Dorobek Ryszarda Horowitza jest imponujący. Jego doświadczenie i praca stały się inspiracją dla twórców Photoshopa. Horowitz urodził się w Polsce w 1939 roku, a w 1959 roku wyjechał do Nowego Jorku, w którym mieszka i pracuje do dziś. Artysta jest współzałożycielem amerykańskiego Stowarzyszenia Fotografików Reklamowych APA. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi przy współpracy z Richardem Avedonem – znanym amerykańskim fotografem mody, któremu pozowała sama Marilyn Monroe.

DSC_8836

DSC_9003

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji