Walentynki w Krakowie w hotelach Accor

Autor tekstu: , Data publikacji:

Walentynki kojarzą się przede wszystkim z czasem spędzonym z ukochaną osobą – i słusznie. To jest jeden z tych dni w roku, który zawsze chcemy spędzić wyjątkowo i sprawić, aby był niezapomniany. Ale walentynki to nie musi być tylko jeden wieczór. Warto świętować je również przez cały weekend. Co zaplanować, aby był wyjątkowy?

Walentynki kojarzą się przede wszystkim z czasem spędzonym z ukochaną osobą – i słusznie. To jest jeden z tych dni w roku, który zawsze chcemy spędzić wyjątkowo i sprawić, aby był niezapomniany. Ale walentynki to nie musi być tylko jeden wieczór. Warto świętować je również przez cały weekend. Co zaplanować, aby był wyjątkowy?

Niebanalny pomysł

Są takie rzeczy, które zawsze się sprawdzą – np. wyjście do kina, albo na spacer. A może warto w tym roku postarać się i zrobić coś więcej, aby ten dzień był niezapomniany? Nie chodzi tu o wielkie gesty, ale na przykład o zaplanowanie spaceru tak, aby zahaczył o Kopiec Kościuszki, z którego rozciąga się zachwycająca panorama miasta. Dobrym pomysłem będzie również zaaranżowanie wizyty w SPA dla dwojga, zakończonej specjalnie przygotowaną walentynkową kolacją, jaką oferuje wiele miejsc. Sprawdźcie dostępne oferty, być może któraś przypadnie Wam do gustu. Pamiętajcie, że mają je nie tylko restauracje, ale także hotele, na przykład Mercure Kraków Stare Miasto, czy dla osób chcących być zarazem blisko centrum, jak i Wisły Novotel Kraków Centrum. Niezależnie od tego czy mieszkacie pod Krakowem, czy pochodzicie z innej części Polski, warto jest się zatrzymać tam na noc i podziwiać miasto Królów także o poranku.

Dzień z kulturą

Jeśli kino nie jest twoim wymarzonym sposobem na spędzenie czasu to zawsze możesz zerknąć, co akurat dzieje się w teatrach. Walentynkowy wieczór idealnie nadaje się nie tylko na spędzenie czasu w czterech ścianach, ale także na wyjście do miasta. Atmosfera miłości i radości udziela się wszystkim, co sprawia, że można odkryć świat z zupełnie innej perspektywy. Widok innych zakochanych par także buduje atmosferę wieczoru. W ofercie kulturalnej znajdziemy wiele wartych uwagi pozycji. Jeśli masz ochotę cofnąć się w czasie, zajrzyj do Piwnicy Pod Baranami. Fani innego typu rozrywki znajdą w Krakowie wieczory komediowe, które sprawią, że ilość wydzielonych endorfin przekroczy wszelkie normy. Pamiętajcie też, że na Rynku Głównym wystawiana będzie sztuka „Sąsiedzi”. Kraków jest miastem, którego oferta kulturalna zachwyca – dzięki temu każdy może znaleźć coś, co mu odpowiada.

Przedłóż sobie weekend

Od dawna nie byłeś w Krakowie, a teraz chcesz wykorzystać każdy pretekst do odpoczynku? W takim razie zdecyduj się na spędzenie kilku dni w tym wyjątkowym mieście pełnym historii i niesamowitej architektury. Jeśli chcesz zaskoczyć swoją drugą połówkę, możesz zatrzymać się w hotelu Mercure Kraków Stare Miasto, w którym nie tylko poczujesz #accorlove rozkoszując się specjalnym walentynkowym menu, ale także zostaniesz powitany czekoladkami w kształcie serca. Hotel ten dba o najmniejsze szczegóły i dlatego atmosferę Dnia Świętego Walentego będzie czuć w nim na każdym kroku. W pokoju również czekać będzie niespodzianka – balon w kształcie serca. Takie same atrakcje, a inne walentynkowe menu oferuje Novotel Kraków Centrum więc możesz dopasować nie tylko miejsce, w którym się zatrzymasz, ale także wybraną kolację do swoich preferencji. Czy może być lepszy sposób na podkreślenie tej wyjątkowej okazji? Osoby lubiące aktywny wypoczynek w następnych dniach mogą wybrać się na długi romantyczny spacer bulwarami, albo zaplanować wycieczkę do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. To będzie doskonały czas na odwiedzenie wszystkich atrakcji Krakowa na spokojnie, nie myśląc o tym, że weekend zaraz się kończy.

***

Grupa AccorHotels w Krakowie obejmuje 7 hoteli: Mercure Kraków Stare Miasto (Old Town), Novotel Kraków City West, Novotel Kraków Centrum, Ibis Kraków Centrum, Ibis Kraków Stare Miasto, Ibis Budget Kraków Stare Miasto oraz Ibis Budget Krakow Bronowice. Hotele oferują różnorodne usługi i rozwiązania dla gości zarówno podróżujących w interesach, jak i turystycznie.