W Wierchomli na majówkę poszukają skarbów

Autor tekstu: , Data publikacji:

1 maja rozpoczyna się w Wierchomli Małej Festiwal Questingu, podczas którego na odkrycie czekać będą liczne nagrody, skarby oraz tajemnice i zagadki poszerzające wiedzę na temat lokalnych zwyczajów i tradycji.

Festiwal otwiera już czwarty sezon questingowy, który odbywa się w Wierchomli Małej. Jak co roku przygotowano cztery zróżnicowane trasy. Na uczestników czekają nagrody, a wśród nich vouchery SPA, słodycze, gry planszowe, lody czy gorąca czekolada. Poszukiwacze skarbów, zanim je odkryją, poznają wierzenia Łemków, dowiedzą się, jakie są lokalne przysmaki, udadzą się szlakiem łemkowskich pasterzy oraz odkryją zbójeckie zwyczaje.

Questing to gra terenowa, która polega na przejściu szlaku według wskazówek obfitujących
w zagadki i historie przybliżające dziedzictwo regionu. Atrakcyjność tej formy rozrywki polega na połączeniu prostej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu z zadaniami natury intelektualnej, w której nauka łączy się z zabawą.

– Zapraszamy zarówno rodziny z dziećmi, jak i turystów lubujących się w samotnych wędrówkach. Questing to forma rozrywki dla każdego, kto pragnie dowiedzieć się więcej na temat miejsca, w którym przebywa. Podczas imprezy rodzice dzięki specjalnym warsztatom będą mogli również nauczyć się opowiadać bajki swoim pociechom, a te ostatnie będą mogły posłuchać bajek opowiadanych w zajmujący sposób – mówi Przemysław Kutnyj, rzecznik prasowy Stacji Narciarskiej i Hotelu Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla. – Na questingowiczów czekają liczne nagrody – dodaje.

Festiwal Questingu odbędzie się w dniach 1-3 maja 2017 roku, czym rozpoczęty zostanie sezon questingowy w Dwóch Dolinach. Uczestnictwo w zabawie, jak i warsztatach oraz w spotkaniu z opowiadaczem bajek, jest nieodpłatne.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji