Wizz Air z nowymi trasami

Autor tekstu: , Data publikacji:

Charków, Wiedeń i Marrakesz – to nowe destynacje niskokosztowego węgierskiego przewoźnika z Warszawy, Wrocławia i Gdańska.

– Cieszymy się z uruchomienia nowych tras z Polski łączących Gdańsk i Wrocław z Charkowem oraz Warszawę i Wiedeń z Marrakeszem. Dla osób szukających ciekawych miejsc na weekendowy wypad, Wiedeń i Charków będą doskonałym wyborem. Z kolei Marrakesz sprawdzi się jako kierunek na dłuższe wakacje -mówi Andras Rado, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Charków, ukraińskie miasto położone nieopodal granicy z Rosją, jest doskonałym przykładem architektury monumentalnej, z jednym z największych placów na świecie. Złoty wiek sowieckiego przemysłu przyciągnął tu inżynierów i naukowców, których wnuki przekształcają dziś Charków w centrum IT z prężnie działającą sceną muzyki rockowej.

Stolica Austrii, Wiedeń, będący niegdyś centrum monarchii Habsburgów, zachwyca dostojnymi budynkami: barokowym Belwederem i pałacem Schönbrunn, czy klasycystycznymi rezydencjami z XIX w. przy słynnej Ringstrasse. To miasto jest także kolebką muzyki klasycznej. Ściągali do niego i żyli w nim najwybitniejsi kompozytorzy – Mozart, Haydn czy Beethoven, a ich duch wyczuwalny jest do dziś.

Podróż do Marrakeszu to zanurzenie się w świat zmysłów – oszałamia ogromne bogactwo dźwięków, wzorów i kolorów. Leżące u podnóża Atlasu Wysokiego miasto słynie z żywiołowości, bogatej kultury i wspaniałych zabytków religijnych.

Wizz Air do Charkowa poleci z Gdańska i Wrocławia w środy i niedziele, z Warszawy do Wiednia 5 dni w tygodniu, do Marakeszu w środy i w niedziele.