Z czym wiąże się prowadzenie własnej działalności gospodarczej?

Wiele osób powstrzymuje się przed otworzeniem własnej działalności gospodarczej z obawy przed skomplikowanymi formalnościami oraz obowiązkami, których trzeba dopełnić, będąc przedsiębiorcą. Prowadzenie własnej firmy w dzisiejszych czasach jest jednak naprawdę proste – szczególnie wtedy, gdy korzystamy z usług PKO Banku Polskiego. Sprawdź, jakie ułatwienia może zaproponować ci bank.

Otworzenie działalności gospodarczej online

Jedną z usług dostępnych w iPKO jest założenie własnej działalności gospodarczej. Na platformie PKO Banku Polskiego znajduje się odpowiedni wniosek, który możemy wypełnić z poziomu konta w banku. Jego uzupełnienie jest bardzo proste, a w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możemy zasięgnąć pomocy i opinii konsultanta. Jest to zdecydowanie jeden z najszybszych sposobów na otworzenie własnego biznesu. Od momentu wypełnienia formularza i przesłania go do urzędu do potwierdzenia rejestracji mija zwykle kilka godzin. Rekord PKO Banku Polskiego to dokładnie dwie godziny i sześć minut!

Wybór formy prowadzenia księgowości i sposobu opodatkowania

We wniosku o założenie działalności, oprócz wpisania danych osobowych i danych rejestrowych firmy, musisz wskazać, w jaki sposób będziesz prowadzić księgowość oraz rozliczać się z urzędem skarbowym. Jeżeli nie jesteś pewny co do swojego wyboru, skontaktuj się z konsultantem PKO Banku Polskiego, który pomoże ci podjąć najlepszą decyzję. Zaraz po założeniu działalności musisz także dokonać wyboru dostawcy usług księgowych. Jeżeli nie chcesz wiązać się umową z biurem rachunkowym, księgowość możesz poprowadzić samodzielnie. Nie jest to tak trudne, jak się wydaje, a z modułem e-Księgowość od PKO Banku Polskiego na pewno podołasz zadaniu. Jeżeli chcesz wypróbować możliwości systemu, przetestuj go za darmo przez 3 miesiące.

Konto biznesowe o szerokim spektrum możliwości

Gdy zakładamy firmę, nie możemy przewidzieć, jak nasza działalność rozwinie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Gdy baza twoich klientów będzie rosnąć, z pewnością znajdą się wśród nich również osoby z innych krajów. Wychodząc naprzeciw twoim potrzebom, PKO Bank Polski stworzył elastyczne konto firmowe, które umożliwi ci przyjmowanie transakcji oraz wykonywanie przelewów w różnych walutach. Karta wielowalutowa z kolei pozwoli na wygodne zarządzanie kontami w kilkunastu walutach. Dodatkowo otrzymasz możliwość skorzystania z kantoru internetowego, w którym ekspresowo wymienisz pieniądze bez dodatkowych prowizji i kosztów przewalutowania.

Problemy z płynnością finansową

Wielu przedsiębiorców, którzy po raz pierwszy prowadzą działalność gospodarczą, wpada w błędne koło. Chcąc zachęcić klientów do skorzystania z usług lub zakupu dużej ilości towarów, proponują nabywcom fakturę z odroczonym terminem płatności. Gdy kontrahenci nie wywiązują się z obowiązku zapłaty, przedsiębiorcy nie mają z kolei pieniędzy, by zapłacić swoim dostawcom. Takie sytuacje mogą doprowadzić nawet do upadku dobrze zapowiadającej się firmy. Na szczęście istnieje bardzo prosty sposób, aby zapobiec nierzetelnym płatnikom. Jest nim mikrofaktoring, czyli usługa, dzięki której wszystkie zobowiązania twoich klientów przechodzą na bank. Za niewielką opłatą bank przelewa ci pieniądze zaraz po wystawieniu faktury, a ty nie musisz się więcej obawiać, że nie dostaniesz płatności w terminie.