Ryanair wyprzedził LOT

Autor tekstu: , Data publikacji:

Polscy pasażerowie częściej wybierają tanie linie lotnicze Ryanair niż narodowego przewoźnika PLL LOT - wynika z danych opublikowanych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Ryanair jest w Polsce najpopularniejszą linią lotniczą, przewiózł rekordową liczbę pasażerów w pierwszym kwartale i zajmuje pozycje lidera na rynku. Irlandzki przewoźnik obecnie obsługuje rekordową ilość, ponad 143 niskobudżetowych połączeń z/do Polski,  z 11 głównych lotnisk w kraju.

 – Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował dane, w których potwierdza, że Ryanair zajmuje pozycje lidera  w Polsce pod względem ilości przewiezionych pasażerów w pierszym kwartale tego roku. Cieszymy się, że polscy posażerowie wybierają naszą ofertę. W czasach recesji liczba pasażerów Ryanair wzrasta z miesiąca na miesiąc, gdyż  konsumenci chcą jak najwięcej oszczędzić, korzystając z najniższych cen połączeń jakie oferuje Ryanair w porównaniu z innymi cenami połączeń jakie oferują inni przewoźnicy. 2012 rok był wielkim sukcesem dla irlandzkiego przewoźnika, w tym otwarcie bazy operacyjnej we Wrocławiu i ogłoszenie kolejnej w Krakowie. 2013 jest równie obiecujący i planujemy przewieźć 6 milionów pasażerów i nadal być numerem 1 w Polsce – mówi Katarzyna Gaborec z Ryanair.

Ryanair jest jedyną ultratanią linią lotniczą w Europie, operującą 1 600 lotów dziennie (ponad 500 000 rocznie), z 57 bazami oraz 1 600 międzynarodowych tras w 28 krajach, łącząca 180 destynacji, z flotą 303 nowych samolotów Boeing 737-800.

Ryanair niedawno ogłosił wiążące zamówienie na kolejne 175 nowych samolotów Boeing, które zostaną dostarczone między 2014 i 2018 roku. Ryanair obecnie zatrudnia ponad 9000 wysoko wykwalifikowanych pracowników i planuje przewieźć ponad 81.5 milionów pasażerów w tym roku i ma rewelacyjny 29-letni rekord bezpieczeństwa.