3 najważniejsze powody, dla których warto wykupić ubezpieczenie turystyczne

Autor tekstu: , Data publikacji:

Pomoc medyczna i koszty transportu

Nie trzeba brać udziału w ryzykownych aktywnościach, żeby ucierpieć na wakacjach w wyniku nieprzewidzianego zdarzenia. Nawet zwykła kąpiel w oceanie czy spacer po pagórkach może skutkować z pozoru niegroźnym urazem. Niespodziewany pobyt w szpitalu, przedłużenie rekonwalescencji i całkowita zmiana planów wyjazdu często wiąże się z dużymi kosztami. Podobnie sprawa wygląda w przypadku konieczności powrotu do domu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu czy asysty pracowników medycznych. Tego typu transport z zagranicy do Polski liczony jest nawet w dziesiątkach tysięcy złotych. By uniknąć bardzo dużych kosztów, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Takie rozwiązanie skutecznie minimalizuje niepotrzebny stres i nerwy, chroniąc Twoje osobiste finanse.

Niezawodne wsparcie

Niezwykle istotną częścią ubezpieczenia turystycznego jest pomoc Assistance. Dzięki niej w każdej chwili możesz skontaktować się z centrum alarmowym, w którym uzyskasz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ochroną, którą gwarantuje polisa. Nic nie stoi na przeszkodzie, by doświadczony konsultant kontaktował się także w Twoim imieniu z placówką medyczną lub hotelem, organizując niezbędną pomoc. Assistance jest dostępne całą dobę, więc wsparcie możesz uzyskać w dowolnym momencie turystycznego wyjazdu.

Pandemia Covid-19

W ostatnich miesiącach wiele osób mogło podróżować po świecie jedynie z Google Maps i programami telewizyjnymi. Nic więc dziwnego, że teraz każdy z zaangażowaniem planuje kolejne wyprawy. Jednak przez pandemię coraz bardziej zwracamy uwagę na dodatkowe pakiety ubezpieczeń turystycznych. Niezwykle popularne stała się polisa poszerzona o ochronę w razie zachorowania m.in. na Covid-19. Jeśli więc masz obawy, dotyczące problemów ze zdrowiem w trakcie podróży lub konieczności poddania się kwarantannie, możesz w prosty sposób zabezpieczyć swój wyjazd, wybierając odpowiednie rozszerzenie polisy. Ubezpieczyciele coraz częściej oferują wariant, w którym pokryte zostają koszty rezygnacji z wyjazdu i zmiany rezerwacji podróży, spowodowane niespodziewanymi problemami ze zdrowiem.

www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl