Biznesmeni w podróży tęsknią za domem

Autor tekstu: , Data publikacji:

60 procent biznesmenów podróżujących w interesach tęskni za domem, 47 procent pracuje gorzej poza miejscem zamieszkania, 38 proc myśli o domu w każdej godzinie.

Jak podaje brytyjski Business Traveller, badanie zostało przeprowadzone przez portal laterooms.com na grupie dwóch tysięcy podróżujących biznesmenów, zarówno mężczyznach jak i kobietach.
Co wynika z badania?
Jedna czwarta z nich chętniej niż będąc w podróży decyduje się na wspólne kolacje ze znajomymi i przyjaciółmi, 17 procent – w ramach wolnego czasu – gdy podróżuje, odwiedza lokalne galerie czy kina, prawie jedna czwarta (23 proc.) woli po obowiązkowych spotkaniach zostać w swoim pokoju hotelowym. Co ciekawe, trzy czwarte spośród tych, którzy skończyli 55 lat, uważa, że taka czasowa rozłąka jest dobra dla relacji z najbliższymi, daje “oddech”. Z kolei najmłodsi – do 24 roku życia twierdzą, że rozłąka wręcz powoduje problemy w ich związkach. Co dziesiąty ze wszystkich ankietowanych nigdy nie kontaktuje się z rodziną ani przyjaciółmi podczas podróży służbowych.

– Jesteśmy nieco zaskoczeni, że wyjazdy służbowe mogą tak mocno wpływać na relacje i związki badanych przez nas osób, ale pocieszające jest, że wielu spośród nich decyduje się na nietypowe, ciekawe i rozwijające aktywności w trakcie wyjazdów – komentuje wyniki badania Andrea Tarpey z portalu laterooms.com. – Na szczęście nowoczesna technologia pozwala być w stałym kontakcie z rodziną i najbliższymi, a to poprawia nastrój badanych.