Dubaj w TOP 10 najlepszych kierunków MICE

, Data publikacji:

Według najnowszego wydania raportu statystycznego na temat spotkań międzynarodowych, opublikowanego w ubiegłym tygodniu przez instytut Union of International Associations (UIA), Dubaj trafił do pierwszej dziesiątki najlepszych miejsc na konferencje. W raporcie znalazło się 1157 miast z całego świata.

W raporcie z 2015 roku Dubaj znalazł się na 14 miejscu. Obecnie posunął się w górę listy, zajmując 10 miejsce dzięki 180 międzynarodowym konferencjom, które odbyły się tam w 2016 roku. To  wzrost o 24% w porównaniu z 2015 rokiem. Dubaj to jedyne miasto z regionu Bliskiego Wschodu i Afryki, które trafiło do pierwszej 25tki rankingu.

– Najnowszy ranking UIA po raz kolejny udowadnia, że Dubaj jest obecnie jedynym regionalnym liderem w tym sektorze, a także ważnym miejscem w ogólnoświatowej branży imprez biznesowych. Nadal rozbudowujemy naszą ofertę dla spotkań biznesowych, chcąc przekształcić Dubaj w globalny ośrodek wymiany wiedzy i doświadczeń – mówi Issam Kazim, prezes Dubai Tourism and Commerce Marketing.

Całkowita liczba ocenianych spotkań obejmowała imprezy organizowane przez podmioty międzynarodowe oraz przez organizacje i oddziały krajowe o dużym znaczeniu międzynarodowym. Aktualna pozycja Dubaju potwierdza status tego miasta jako świetnego miejsca na imprezy biznesowe, a także świadczy o jego ogromnym rozwoju na przestrzeni ostatnich pięciu lat. W 2012 roku Dubaj zajął 26 miejsce dzięki 76 międzynarodowym spotkaniom, które odbyły się w tym mieście. Od tamtej pory oferta turystyki kongresowej znacznie się rozwinęła. W mieście znajduje się światowej klasy infrastruktura, jest doskonale skomunikowane z całym światem i posiada wielki urok, co zaowocowało wzrostem liczby zorganizowanych spotkań międzynarodowych od 2012 roku o 138%.

– Branża imprez biznesowych w Dubaju niewątpliwe rozwinęła się w ciągu ostatniej dekady. Jesteśmy bardzo dumni, że miasto jest postrzegane przez UIA jako jedno z 10 najlepszych miejsc na międzynarodowe spotkania i może pomyślnie konkurować z 1,1 tys. podobnych miejsc z całego świata. Ciężko pracowaliśmy na tę pozycję, którą zawdzięczamy dużemu wsparciu ze strony partnerów publicznych i prywatnych, takich jak Dubai World Trade Centre, hotele, Emirates Airlines, flydubai i inne podmioty z branży turystyki kongresowej. Chcemy nadal rozwijać naszą ofertę, by zachować naszą konkurencyjność i piąć się w górę rankingu w najbliższych latach – dodaje Steen Jakobsen, dyrektor Dubai Business Events.

Najnowszy ranking UIA pojawił się tuż po informacji o planowanej konferencji Dubai Association Conference, która odbędzie się w dniach 11-12 grudnia 2017 roku w Dubai World Trade Centre. Pierwsza tego typu impreza w regionie potwierdza istotną rolę stowarzyszenia w rozwoju społeczno-gospodarczym Dubaju i jego przejściu na gospodarkę opartą na wiedzy. Wezmą w niej udział odpowiedzialni za nawiązywanie współpracy menadżerowie ze stowarzyszeń regionalnych i międzynarodowych, przedstawiciele rządu, uniwersytetów, studenci i ludzie z branży, którym zależy na nawiązywaniu nowych relacji.

Oprócz Dubai Association Conference w Dubaju odbędzie się w tym roku kilka innych ważnych międzynarodowych imprez biznesowych, takich jak Academy of International Business Annual Meeting, doroczna konferencja Fédération Internationale des Déménageurs Internationaux (FIDI), doroczny kongres reumatologiczny Annual Congress of the Asia Pacific League of Associations for Rheumatology, czy kongres International Primary Immunodeficiencies Congress.

 

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji