Livigno dla rodzin z dziećmi

Autor tekstu: , Data publikacji:

W każdym sezonie Livigno, najbardziej nasłoneczniony kurort we włoskich Alpach, jest odwiedzany przez blisko 200 tysięcy Polaków. Dużą część z nich stanowią rodziny z dziećmi, które wybierają to miejsce z uwagi na polskie szkółki narciarskie, liczne udogodnienia dla rodzin oraz szeroką ofertę atrakcji skierowanych do dzieci. Ponad 100 kilometrów tras narciarskich, 31 nowoczesnych wyciągów, 9 parków rozrywki, 4 snow parki, 2 tory skuterów śnieżnych oraz park wodny Aquagranda czynią Livigno narciarskim eldorado dla rodzin. Warto także przypomnieć, że w grudniu oraz na koniec sezonu w Livigno obowiązuje oferta free-ski. 

Na zimę Livigno przygotowało wyjątkową ofertę cenową dla rodzin. Maluchy urodzone w 2016 roku i później otrzymają karnety narciarskie bezpłatnie, z kolei dzieci urodzone do końca 2008 roku i młodsze zapłacą jedynie połowę ceny. W obu wypadkach promocja obowiązuje, jeżeli rodzice posiadają wykupiony ski pass. W tym roku przygotowano także idealny karnet dla rodziców z dzieckiem do 3 roku życia – One4Family. Dzięki niemu mogą się oni dzielić opieką, jeździć na nartach na zmianę i płacą mniej. Powstała też specjalna oferta dla nastolatków: zarezerwowano specjalną stawkę dla osób urodzonych w latach 2007-1999, która jest niższa niż dla dorosłego. Szczegółowe zasady korzystania z karnetów można znaleźć pod linkiem: https://www.livigno.eu/en/skiing-livigno.

W Livigno przy wyciągach powstały specjalne strefy dla najmłodszych gości kurortu. Mogą z nich korzystać zarówno dzieci za małe na naukę jazdy na nartach, jak i starsze, które po zajęciach lub w przerwie obiadowej chcą poszaleć na śniegu. Wśród atrakcji znajdujących się na terenie Ski Area wymienić możną m.in.: stoki dedykowane dzieciom, śnieżne place zabaw i wewnętrzne klubiki, tory przeszkód, bobsleje, pontony czy sanki. Przy wyciągu nr 23 znajduje się największe centrum rozrywki dla najmłodszych – Park Lupigno, w którym codziennie organizowane są zajęcia grupowe, gry i zabawy. Dzieci mogą korzystać tu z trampolin i dmuchańców, pokonywać „ścieżki przygód” czy ścigać się na śnieżnych torach. Codziennie w godzinach 10:00-16:00 działa tu także przedszkole, w którym rodzice mogą zostawić maluchy w wieku od 3 do 7 lat pod opieką doświadczonych opiekunów, a sami ruszyć na stok i oddać się zimowemu szaleństwu. Dzieci poniżej 3 lat mogą korzystać z atrakcji jedynie pod okiem swoich opiekunów.

Jednym z najchętniej odwiedzanych przez rodziny miejsc w Livigno jest park wodny Aquagranda, gdzie w specjalnej strefie „Slide and fun” znajdują się 3 superszybkie zjeżdżalnie, każda o długości 100 metrów, osobny basen z zamkiem i zjeżdżalniami dla dzieci w wieku 3-10 lat oraz strefa malucha z brodzikiem i spryskiwaczami. Można tu także skorzystać z jacuzzi, sauny rodzinnej, hammamu, a także basenu dla dorosłych z biczami wodnymi. Zmęczeni rodzice będą mogli odpocząć w strefie relaksu, która została zaprojektowana przy użyciu drewna, kamienia i szkła, aby nawiązywać do alpejskiej architektury Livigno, a osoby preferujące aktywny wypoczynek mają do dyspozycji siłownię oraz liczne zajęcia sportowe. Waterpark jest czynny w godzinach 10:00-22:00 i oferuje bilety rodzinne.

Livigno daje dużo opcji zakwaterowania – przeszło 1,5 tysiąca apartamentów i ponad 100 hoteli czeka na młodszych i starszych narciarzy. Wiele z nich posiada specjalne udogodnienia, takie jak: baseny, sale zabaw, menu dziecięce, łóżeczka czy krzesełka do karmienia. Na miejscu można wypożyczyć foteliki samochodowe, nosidła turystyczne, a nawet wózki oraz dowolny sprzęt sportowy, dzięki czemu po nartach można się wybrać na sanki, łyżwy albo skutery śnieżne. Rodzice mogą skorzystać z dodatkowo płatnej oferty opiekunek dla dzieci.