LOT znów lata do Miami

Autor tekstu: , , Data publikacji:

Po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT znów zabrał  pasażerów do Miami na Florydzie. Pierwszy rejs odbył się 10 grudnia.

Dzięki poluzowaniu restrykcji wjazdowych do USA loty pasażerskie do Stanów znów są możliwe. Podróżujących do Miami z pewnością ucieszy fakt, że na słoneczną Florydę dotrą bezpośrednio lotem narodowego przewoźnika. LOT oferuje rejsy trzy razy w tygodniu, a pierwszy Boeing 787 do Miami wystartował już 10 grudnia o godz. 12:05 z Lotniska Chopina w Warszawie.

– Otwarcie się rynku amerykańskiego jest kluczowe dla odbudowy ruchu pasażerskiego, a sektor lotniczy to jeden z najważniejszych stymulatorów procesów gospodarczych na świecie. Dlatego cieszymy się, że nasze Dreamlinery znów mogą latać do Stanów, wspierając tym samym międzykontynentalną mobilność pasażerów i odpowiadając na ich potrzeby – mówi Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy LOT-u.

Połączenia z Warszawy do Miami będą realizowane w poniedziałki, środy i piątki. Lot potrwa ponad 11 godzin, a podróż odbędzie się na pokładzie nowoczesnego samolotu szerokokadłubowego – Boeinga 787-8 lub 787-9 Dreamliner.
– Od momentu oficjalnego ogłoszenia otwarcia granic przez administrację prezydenta Bidena zanotowaliśmy kilkukrotny wzrost zainteresowania podróżami do Stanów Zjednoczonych. Obserwujemy również wzmożony ruch z USA do Polski zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia, kiedy to na naszych pokładach łączymy Polonię z krajem dodaje – Krzysztof Moczulski.

Wpisane w pejzaż Miami długie plaże South Beach, możliwość spaceru uliczkami Art Deco HistoricDistrict z charakterystyczną pastelową architekturą i całoroczne wysokie temperatury czynią metropolię ciekawym kierunkiem urlopowym. Bilety na lot z Warszawy do Miami są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center i w biurach LOT Travel.