MICE na polskim rynku: BCD Travel przejmuje Air Club

Autor tekstu: , Data publikacji:

BCD Travel kupiło 100 procent udziałów biura podróży Air Club, założonego w Warszawie w 1990 roku. Ta decyzja wzmocni obecność BCD na polskim rynku i jest elementem realizowanej strategii rozwoju i wzrostu firmy.

– Nasze dotychczasowe partnerstwo z Air Clubem Centrum Podróży opierało się na wzajemnym zaufaniu i trosce o jakość świadczonych usług dla klientów. Przez ostatnie 12 lat dokładnie poznaliśmy nasze kultury i cele rozwojowe – tłumaczy Stewart Harvey, prezes BCD Travel na rynek Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. – To przejęcie jest kolejnym naturalnym krokiem współpracy – dodaje.

Zespół, składający się z ponad 100 pracowników, pozostanie w Warszawie i nadal będzie działać pod marką Air Club. Firma obsługuje około 2 tysięcy klientów, z których spora część współpracuje z Air Clubem od samych początków istnienia biura. Ponad 100 klientów globalnych jest już obsługiwanych w ramach partnerstwa z BCD Travel. Air Club jest również oficjalnym reprezentantem BCD Meetings & Events w Polsce od 2016 roku.

– Cieszymy się z nowych możliwości – powiedział Stanisław Modliński, prezes Zarządu Air Clubu Centrum Podróży. – Współpracujemy ze sobą już od dawna, dlatego ten nowy rozdział rozpoczynamy z pełnym zaufaniem. Wspólnie będziemy kreować wartość dodaną, zarówno dla klientów, jak i pracowników, dla których ten moment oznacza nowe możliwości długofalowego rozwoju – dodaje.

Zakup udziałów biura podróży Air Club jest najświeższą inwestycją poczynioną przez BCD Travel w celu wzmacniania swojej pozycji na świecie. Do innych znaczących akwizycji można zaliczyć m.in. skandynawskie biuro podróży Ticket Biz, BCD Travel Brasil Turismo, World Travel Services z siedzibą w USA, międzynarodową agencję eventową Zibrant z Wielkiej Brytanii czy agencję marketingu logistycznego Plan 365, Inc. BCD Travel zwiększyło również swój udział własnościowy w Chinach, Hongkongu i Dubaju, jak również w USA w Acendas Travel. Firma pozyskała też nowoczesne narzędzia od GetGoing, dostawcy technologii mobilnej.

O BCD Travel


BCD Travel pomaga firmom osiągać jak największe korzyści z budżetu przeznaczonego na podróże służbowe. Pomaga zapewnić bezpieczeństwo podróżującym, umożliwia pracę w drodze, wyposaża w odpowiednie narzędzia do podejmowania właściwych decyzji. Dla menedżerów odpowiedzialnych organizację wyjazdów oznacza to doradztwo w zakresie optymalizacji kosztów.  Firma działa w 108 krajach, zatrudniając prawie 13 tysięcy doświadczonych ludzi. Dzięki temu osiąga największy wskaźnik utrzymania klienta w branży (95 procent w ostatnich 10 latach) ze sprzedażą 24,6 miliarda dolarów w 2016; bcdtravel.com

O Grupie BCD

Grupa BCD jest liderem w branży turystycznej. To prywatne przedsiębiorstwo zostało założone w 1975 roku przez Johna Fentenera van Vlissingena, a w jego skład wchodzi: BCD Travel (firma zarządzająca podróżami klientów korporacyjnych), Travix (podróże online: CheapTickets, Vliegwinkel, BudgetAir, Flugladen i Vayama), Park ‘N Fly (parkingi przy lotniskach), Airtrade Holland (konsolidacje) oraz Parkmobile International (aplikacja parkingowa). Grupa BCD zatrudnia ponad 14 tysięcy osób i działa w 108 krajach, osiągając sprzedaż na poziomie 26,4 miliarda dolarów, w tym 10,4 miliarda sprzedaży w biurach partnerskich.
bcdgroup.com

 

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji