Na narty Polacy wybierają austriacki Tyrol

Autor tekstu: , Data publikacji:

Austriacki Tyrol, a w szczególności kurorty narciarskiej w dolinie Zillertal to najpopulraniejsze destynacje zimowe Polaków. Tak wynika z raportu firmy Casamundo, internetowego serwisu specjalizującego się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych

Według danych CASAMUNDO, Polscy klienci serwisu najchętniej spędzają zimowy urlop w regionie Zillertal. Najchętniej wybieranymi ośrodkami narciarskimi w tym regionie są Fügen-Kaltenbach, Zell am Ziller oraz Mayrhofen.

Region Zillertal jest uważany za jeden z najbardziej nowoczesnych regionów narciarskich w Austrii, charakteryzujący się nowoczesnymi kolejkami i wyciągami. Miłośnicy sportów zimowych mogą wybierać spośród 135 km doskonale przygotowanych i dobrze oznakowanych tras zjazdowych. Trasy narciarskie są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu każdy narciarz może wybrać trasę w pełni dostosowaną do swoich sił i umiejętności. Dodatkowo, dolina Zillertal posiada dobrze rozbudowaną ofertę dla narciarzy biegowych. W całej dolinie znajduje się 150 km tras dedykowanych tej dyscyplinie sportu.

Drugim, najchętniej wybieranym regionem narciarskim przez polskich klientów serwisu CASAMUNDO jest Kappl. Narciarze i snowboardziści mają do wyboru 40 km stoków i 10 wyciągów. Region jest szczególnie przyjazny rodzinom z dziećmi. Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych narciarzy jest popularny park przygód Sunny Mountain, gdzie pod okiem profesjonalnych instruktorów, najmłodsi mogą bezpiecznie szkolić swoje umiejętności narciarskie. Kolejną atrakcję, której nie można pominąć jest naturalny tor saneczkowy liczący 6 km długości. Zjazd na sankach sprawi dużo frajdy zarówno najmłodszym, jak i starszym członkom rodziny. Na znajdujący się na górze punkt startowy można się dostać łagodną trasą pieszo lub przybyć tam kolejką liniową. Zjazdy saneczkowe możliwe są również nocą, gdzie przy oświetlonym stoku można podziwiać klimat i urok Tyrolskich gór.

Na liście najpopularniejszych regionów narciarskich nie mogło również zabraknąć regionu Ötztal z miejscowością Sölden. Region zainspirował również scenarzystów „Spectre”, czyli najnowszej produkcji o przygodach Jamesa Bonda. Kilka scen z udziałem agenta 007 miało miejsce na jednym z trzech lodowców w Sölden. Lodowce co roku przyciągają również gwiazdy narciarstwa, które na lodowcu Rettenbachferner otwierają zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.