Nowe połączenia airberlin na trasach do USA

Airberlin, jeden z głównych niemieckich przewoźników, zapowiada ekspansję na rynku przelotów do USA w lecie przyszłego roku. Wśród nowych połączeń pojawią się loty z Berlina d do San Francisco oraz z Dusseldorfu do Orlando. Zwiększy się też częstotliwość operacji na innych amerykańskich trasach.

Nowe połączenia i zwiększenie operacji na dotychczasowych trasach to główny element strategii airberlin. W efekcie niemiecki przewoźnik zwiększy ilość lotów do USA aż o 50 procent – z 55 do 78 tygodniowo. Dodatkowo, wszystkie loty do USA są dobrze skomunikowane z lotami airberlin oraz partnerów linii z innych krajów.

Nowe połączenie z Dusseldorfu do Orlando będzie miało swoją inaugurację 6 maja 2017 roku. Airberlin będzie latał na Florydę aż pięć razy w tygodniu. Dodając do tego działające już połączenia z Miami oraz Fort Myers, airberlin będzie obsługiwać już trzy ważne porty lotnicze na Florydzie.

– Orlando to mocny dodatek do naszego „florydzkiego” portfolio, bo jest to bardzo ważne kongresowe miasto o dużym potencjale biznesowym. Nie od dziś patrzymy z uwaga na USA. Dodaliśmy już do naszej siatki połączenia do Bostonu i San Francisco – mówi Stefan Pichler, prezes airberlin.
Rozwój siatki połączeń do USA to także rozwój już istniejących połączeń. Np. loty z Dusseldorfu do Bostonu oraz San Francisco będą odbywać się codziennie, a nie jak do tej pory, tylko kilka razy w tygodniu.

Airberlin mocno rozwija swoją berlińską bazę na lotnisku Tegel. W 2017 roku liczba operacji z tego portu lotniczego wzrośnie prawie o 100 procent. Ten wzrost będzie zasługą zwiększonej ilości lotów do San Francisco i Los Angeles. Zwiększy się także liczba lotów do Miami oraz Nowego Jorku (w tym przypadku aż do 10 lotów tygodniowo).

By zapewnić bezproblemowy serwis nowych połączeń airberlin włączy do swojej floty trzy nowe Airbusy A330-200, w których będą dostępne flagowe udogodnienia linii: m.in. 19 miejsc w ekskluzywnej sekcji FullFlat Business Class oraz 46 foteli XL w klasie ekonomicznej, dzięki którym powierznia na nogi zwiększa się o 20 procent.

Airberlin jest jedną z największych europejskich linii lotniczych, druga co do wielkości w Niemczech po Lufhansie. Obsługuje 147 lotnisk w Europie i na całym świecie. W 2015 roku przewiozła ponad 30 milionów pasażerów.