The Beach Boys otworzą sezon w austriackim Ischgl

Autor tekstu: , Data publikacji:

Już 28 listopada szykuje się gorące otwarcie sezonu w austriackim kurorcie Ischgl. Jak co roku odbędzie się tutaj koncert, tym razem niezapomnianych gwiazd z amerykańskiej kapeli The Beach Boys.

28 listopada na inauguracyjnym koncercie Top of the Mountain wystąpią The Beach Boys. To właśnie ich legendarny hit „Fun, Fun, Fun“ otworzy sezon zimowy 2015/16. Plan dnia? W dzień narty na 238 km stoków, wieczorem surfing z Beach Boysami. Po reaktywacji zespołu w 2012 roku słynni muzycy od nowa zabrali się za słonecznego rocka.

W Ischgl dadzą dowód temu, co zasugerowali w swoim ostatnim albumie: „Good times never have to end, now is the time to let them happen again”.Chór na cztery głosy, wpadające w ucho melodie i milionowe nakłady mówią same za siebie. W Ischgl fani będą mieli niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć na żywo jeden z najpopularniejszych zespołów w historii muzyki, i to w fantastycznej górskiej scenerii.

Nawet po 50 latach istnienia Beach Boysi robią show godny Las Vegas. Kto nie wierzy, niech łapie narty i deskę snowboardową zamiast surfingowej i z ważnym karnetem narciarskim startuje na koncert pod gołym niebem. Karnety jednodniowe można nabyć online za 65 euro w internecie i od 23.11.2015 na miejscu, dwudniowe kosztują z kartą gościa 90,50 euro, a trzydniowe 118 euro.

Ischgl to jeden z najpopularniejszych, szczególnie wśród młodych, kurortów narciarskich w Austrii. Oprócz 238 kilometrów tras narciarskich oraz 45 kolejek i wyciągów, pierwszych gości w sezonie 2015/16 przywita wyraźnie odmieniona infrastruktura: po dwóch latach budowy gmina postawi wreszcie kamień milowy na ścieżce swojego rozwoju. Będzie nim zupełnie nowa koncepcja komunikacyjna, która ułatwi życie zarówno mieszkańcom, jak i narciarzom. Wzdłuż drogi krajowej B188 powstanie nowoczesny parking na 600 miejsc. Tuż przy nim będzie się zaczynał Prenner Tunnel – podziemny tunel dla pieszych o długości 130 m, który stworzy bezpośrednie połączenie z nową trzylinową kolejką Pardatschgratbahn. Nowy projekt komunikacyjny uzupełnia terminal autobusowy.