Wakacje dla wymagających. 4 luksusowe kierunki na lato 2020

Za oknem szaro i mróz, a Ty myślami jesteś już na słonecznych wakacjach? Wykorzystaj tę chwilę i już dziś znajdź dla siebie najlepszą ofertę first minute. Oto propozycje luksusowych wyjazdów na lato, które zagwarantują Ci niezapomnianą ucieczkę od codzienności.

1. Magiczne wakacje w Toskanii

Jeśli ktoś miał okazję obejrzeć film „Pod słońcem Toskanii” ten doskonale wie, dlaczego to miejsce jest wyjątkowe. Malownicze krajobrazy, rustykalne, kamienne domy otoczone cyprysami i rozległymi winnicami … czy nie brzmi to jak raj? Toskania to też wspaniałe plaże dlatego można tutaj spędzić urlop idealny Nic dziwnego, że region z roku na rok cieszy się  coraz większą popularnością i zainteresowaniem turystów, zwłaszcza tych zainteresowanych bardziej aktywną formą spędzania wakacji. W okolicy jest bowiem tyle wspaniałych miejsc, średniowiecznych miast i miasteczek do zwiedzenia, że trudno spędzić urlop w jednym miejscu.  Region przyciąga też miłośników wyśmienitej włoskiej kuchni i wybornego wina.

2. Uroki Polinezji Francuskiej

Jeśli szukasz luksusowych wakacji w europejskim klimacie, znajdziesz je bez wątpienia na Polinezji Francuskiej. Miejsce to wręcz stworzone jest do wypoczywania. Bezkresne morze w odcieniach głębokiego szafiru, plaże z delikatnym, białym piaskiem, soczyście zielona roślinność – taki krajobraz sprawia, że Polinezja zniewala na każdym kroku, stanowiąc dla wielu synonim prawdziwego raju na ziemi.

Beztroski wypoczynek na tropikalnych plażach to jednak nie wszystko, co oferuje francuski region. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu z pewnością spożytkują go na nurkowaniu na kolorowej rafie czy rejsie po lagunie. Możliwości jest mnóstwo. Ekskluzywne noclegi we Francji, zapierający  dech w piersiach urok regionu i – co istotne – przepyszne jedzenie, stworzą gwarancje bajecznych, niezapomnianych wczasów.

3. Naturalne atrakcje Malty

Niezwykłe cuda natury, klimatyczne miejsca, imponujące zabytki, a do tego aż 300 dni słońca w roku i najlepszy klimat na świecie – to główne powody, dla których na kierunek letniego wyjazdu warto wybrać Maltę. To niewielkie europejskie państewko stanowi wręcz idealne miejsce na wakacje. Na jego atrakcyjność turystyczną składa się wiele czynników, takich jak chociażby najstarsze na świecie budowle czy setki barokowych kościołów, podbijających serca miłośników architektury. Do tego dochodzą zjawiskowe skaliste wybrzeża, piękne plaże oraz niezliczone kluby i restauracje, oferujące chwilę wytchnienia po dniu pełnym zwiedzania wyspiarskich atrakcji. Kto nie chciałby teraz przenieść się w takie miejsce?

4. Sielskie, hiszpańskie wakacje

Rozważając propozycje luksusowych wyjazdów, nie sposób pominąć Hiszpanii. Kraj ten niemal mimowolnie kojarzy się z wakacjami. Nic dziwnego. Niemal niezachodzące słońce, zjawiskowe plaże oraz gorąca latynoska kultura sprawiają, że ciężko myśleć tu o obowiązkach i zmartwieniach. Hiszpania kojarzy Ci się głównie z przepełnioną turystami Barceloną lub zatłoczonymi – choć niewątpliwie bajecznymi plażami Costa Blanca czy Costa de Sol?

Możesz się więc pozytywnie zaskoczyć. Kraj ten ma dużo więcej do zaoferowania. Odkryjesz to, wybierając mniej popularne kierunki, jak przykładowo Grenada. Miejsce to nieco wyróżnia się mapie turystycznej Hiszpanii. Zdecydowanie jednak na plus. Przekonasz się o tym, odwiedzając znajdującą się tu Alhambrę – prawdziwe arcydzieło arabskiej architektury. Co więcej, bliskość Afryki sprawia, że z łatwością znajdziesz tu piękne regionalne produkty i rękodzieła – nie tylko hiszpańskie, ale i marokańskie.

Szukasz odpowiedniego pomysłu na letni wyjazd? Przejrzyj dostępne oferty first minute, zarezerwuj noclegi i już dziś zaplanuj swoje wielkie, sielskie wakacje!