Więcej lotów narodowego przewoźnika do Korei

Autor tekstu: , , Data publikacji:

W wyniku rozmów między Urzędem Lotnictwa Cywilnego a jego koreańskim odpowiednikiem (MOLIT) uzgodniono zwiększenie dostępnej liczny rejsów pasażerskich: o dwa dodatkowe do Portu Lotniczego Seul-Inczon (ICN) i trzy do Portu Lotniczego Pusan-Kimhae (PUS).

To świetna wiadomość dla Polskich Linii Lotniczych LOT, które od wielu lat postulowały zmianę zapisów umowy, aby zwiększyć częstotliwość rejsów na tej trasie. Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły już niezbędne działania, aby odpowiednio wcześnie uzyskać wszelkie niezbędne formalności po stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz jego koreańskiego odpowiednika MOLIT.

– Pragnę serdecznie podziękować za wsparcie wszystkich osób i instytucji zaangażowanych w ten proces i pomoc w sfinalizowaniu nowelizacji umowy. Polska jest kluczowym partnerem w Europie dla Korei Południowej. Dodatkowe rejsy są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku w zakresie poprawy oferty komunikacyjnej. Jestem przekonany, że wzrost liczby rejsów będzie jednym z kroków umożliwiających dalszy rozwój Polskich Linii Lotniczych LOT na tym rynku – mówi Michał Fijoł, prezes zarządu PLL LOT.

PLL LOT będą wnioskować o zwiększenie w drugim kwartale 2024 r. połączenia Warszawa-Seul docelowo do 6 częstotliwości tygodniowo, czyli o 50% więcej niż w bieżącym sezonie. Jednocześnie PLL LOT planują utrzymać rotację na trasie Wrocław-Seul na poziomie jednej tygodniowo.