Utrudnieina we Francji i Niemczech

Autor tekstu: , Data publikacji:

Przez silne opady na lotniskach w Niemczech i Francji zostały odwołane z lotniska Chopina loty do Frankfurtu i Paryża, niektóre loty mają poważne opóźnienia. Odwołane loty zostały również do Rzeszowa i Katowic.

Do Warszawy nie dotarł samolot z Paryża. Większość samolotów ma kilkunastominutowe opóźnienia, chodzi o rejsy z Wiednia i z Frankfurtu.

Przemysław Przybylski który jest rzecznikiem lotniska Okęcie poinformował, że samolot który leciał z Warszawy do Rzeszowa musiał zawrócić z powrotem na lotnisko Okęcie, powodem była gęsta mgła która uniemożliwiała lądowanie na lotnisku w Jasionce koło Rzeszowa.

Rejsy nie odbywają się również na trasie Warszawa – Katowice. Lotnisko w Pyrzowicach zostało zamknięte co najmniej do godziny 13 w środę, powodem jest unieruchomiony samolot który blokuje pas startowy po wtorkowym wypadnięciu z pasa.

Rzecznik PLL LOT Marek Kłuciński powiedział, że pasażerom, którzy mieli lecieć z Warszawy do Katowic, bilety przebukowano na rejsy do Krakowa.

Na lotnisku w Warszawie panują dobre warunki. „Drogi startowe są na bieżąco odśnieżane” – mówił Przybylski.

Nagły atak zimy utrudnił pracę największego niemieckiego lotniska we Frankfurcie nad Menem. W środę rano odwołano aż 82 rejsy. We Francji wciąż trwają utrudnienia pogodowe. W środę została uruchomiona szybka kolej ,,Thalys’’ z Paryża do Belgii, Holandii i Nieimec oraz Eurostar do Wielkiej Brytanii, których ruch wstrzymano dzień wcześniej z powodu silnych opadów śniegu.

We wtorek śnieżyce w północno-zachodniej Europie sparaliżowały transport lotniczy, kolejowy i drogowy oraz pozbawiły prądu 68 tys. gospodarstw domowych w Bretanii i Dolnej Normandii na północnym zachodzie Francji.