Weekend na Słowacji. Jaki obowiązkowe atrakcje?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kusi wspaniałymi zabytkami, malowniczymi krajobrazami oraz terenami idealnymi do weekendowego relaksu. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie pobytu na Słowacji? Jak maksymalnie wykorzystać weekend spędzony w tym kraju?

Bratysława to obowiązkowy punkt w programie każdej wycieczki po Słowacji. Jakie atrakcje czekają tu na turystów? Gotycka katedra oraz wspaniały Zamek Bratysławski to obiekty, które koniecznie trzeba zwiedzić w czasie pobytu w tym mieście. Wspaniały rynek oraz mosty: Stary i Nowy, to kolejne atrakcje, których pominąć nie można. Cennym zabytkiem Bratysławy jest też synagoga, będąca jednym z najwspanialszych przykładów architektury okresu międzywojennego. Dla szukających relaksu dobrym miejscem na wypoczynek w słowackiej stolicy może się okazać tutejszy ogród zoologiczny, zaliczany do najciekawszych w całej Europie.

Baseny termalne: relaks i zabawa w wyjątkowym otoczeniu

Wspaniałe kąpieliska termalne uczyniły ze Słowacji kraj wyjątkowo chętnie odwiedzany przez Polaków. Szczególną popularnością cieszy się tatrzańska Beszeniowa, choć ma poważną konkurencję. Wspaniałymi basenami może się pochwalić przecież i Szturowo, i Poprad. Ciepłe wody, wspaniałe zjeżdżalnie oraz malownicze okolice tych kąpielisk sprawiają, że weekend na ich terenie z pewnością dostarczy wielu niezwykłych wrażeń.

Słowackie Tatry: wyzwanie dla aktywnych i odważnych

Jedną z największych atrakcji w słowackich Tatrach jest potężna Łomnica – szczyt, na który można wjechać niezwykłą kolejką. Kurs taką kolejką to prawdziwe wyzwanie dla turystów, jednak warto pokonać lęk by móc podziwiać niezwykłe widoki rozciągające się z tego szczytu. Ci, którzy wolą mniej ekstremalne przeżycia, mogą miło spędzić czas w tatrzańskich dolinach. Czekają tu na nich tak piękne miejscowości, jak Stary Smokowiec oraz Tatrzańska Łomnica. Kusi też Dolina Demaniowska, znana z pięknych jaskiń oraz doskonałych warunków do uprawiania sportów zimowych.

Z wizytą na Orawie

Słowacka Orawa również może zachwycić swymi zabytkami, wśród których obiektem wyjątkowym jest Zamek Orawski.  Leży on w niewielkiej odległości od granicy z Polską, dzięki czemu stał się  jednym z najpopularniejszych zabytków Słowacji.  Wzniesiony w XIII wieku na stromej skale zachwyca swą wspaniałą architekturą oraz wyjątkowym otoczeniem. Dodatkową gratką dla turystów są organizowane tu pokazy sokolników oraz liczne imprezy o historycznym charakterze.

By weekend spędzony w tym kraju stał się jeszcze przyjemniejszy, warto w porę poszukać dla siebie odpowiedniego lokum. Noclegi na Słowacji można znaleźć obecnie bez problemów, a z najciekawszymi ofertami można zapoznać się na stronie edom.pl. Tu zgromadzono ponad 1000 najciekawszych ofert z najpiękniejszych regionów tego kraju, a w każdym obiekcie czeka tak ważna przestrzeń i wygoda. Przystępne ceny tutejszych apartamentów oraz ich położenie w pobliżu najważniejszych atrakcji tego kraju sprawiają, że każdy  nas może spędzić na Słowacji niezapomniany weekend.