Zadbaj o zdrowie w jeden dzień!

Wiesz, jaki masz poziom cukru we krwi? A cholesterolu? Zauważasz za to, że wchodzenie po schodach coraz bardziej cię męczy. Zrzucasz to na karb zmęczenia, prawda? A kiedy ostatnio robiłeś profilaktyczne badania?

„W tym tygodniu nie mam czasu”, „Przecież dobrze się czuję”. – wymówki można mnoży. Dlaczego tak jest? Odkładanie wizyt kontrolnych na później często wynika z intensywnego trybu życia, tym bardziej należy zadbać o swoje zdrowie, aby służyło jak najdłużej. Bez względu na to, czy jesteś mamą, która dzieli swój czas na obowiązki domowe i zawodowe, zabieganym przedsiębiorcą, a może osobą, która właśnie zaczyna życie w obcym kraju pamiętaj o sobie i swoim zdrowiu.

Uważamy, że skoro nic nie boli, to nic nam nie jest. To  błąd, bo wiele schorzeń w początkowym stadium nie daje zauważalnych objawów. Dlatego regularne badania są kluczowe, bo im wcześniej choroba zostanie wykryta, tym szybciej można rozpocząć leczenie.

Z tego samego powodu nie odkładaj konsultacji z lekarzem, gdy już coś Ci dolega „samo nie przejdzie”. Tymczasem każdy rodzaj niezdiagnozowanych dolegliwości, które nawracają (np. bóle głowy, bóle w klatce piersiowej, osłabienie, krwawienia z nosa) powinniśmy potraktować jako sygnał alarmowy.

shutterstock_42088111

O których badaniach dobrze pamiętać?
 Raz w roku warto przebadać krew. Wyniki takiego testu dostarczają wielu cennych informacji, m.in. o poziomie cukru, cholesterolu, wydolności nerek, pracy wątroby i tarczycy, a także gospodarce hormonalnej organizmu. Dobrze jest również zrobić EKG i przebadać mocz. Istotna jest też profilaktyka nowotworowa. Tylko jak te wszystkie badania spamiętać i jeszcze znaleźć czas na ich wykonanie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w American Clinic Warsaw, gdzie Personal Care Manager umówi i  skoordynuje  dla Ciebie  Screening Stanu Zdrowia. To kompleksowy przegląd skierowany zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, dzięki któremu możemy zauważyć początki chorób. Za pomocą zaawansowanej technologii kontroluje się m.in. serce, naczynia wieńcowe i układ oddechowy. Pozwala to na ocenę zagrożeń tj: udar mózgu, zawał, miażdżyca, cukrzyca czy wreszcie ewentualne zmiany nowotworowe. Wszystkie testy są wykonywane w jednym miejscu w komfortowych warunkach, zgodnie z najwyższymi, międzynarodowymi standardami.

To rozwiązanie doceniają nie tylko „tubylcy” ale również obcokrajowcy, którzy przyjechali do Polski z zamiarem dłuższego lub stałego pobytu. Obawiając się różnic kulturowych, barier językowych i formalności odkładają temat zdrowia na później. Tymczasem w American Clinic Warsaw wychodzimy naprzeciw tym problemom. Nasz personel medyczny biegle mówi w kilku językach, m.in. po angielsku. Dodatkowo to administracja kliniki zajmuje się umawianiem i koordynacją wizyt, a także kompletowaniem niezbędnej dokumentacji medycznej i jej tłumaczeniem,  a na życzenie pacjenta, konsultujemy diagnozę w wybranej placówce na świecie.

Prowadząc intensywny tryb życia łatwo zapomnieć o własnym zdrowiu. Czy warto?  Brak czasu nie powinno być wymówką, gdy do dyspozycji mamy takie rozwiązania diagnostyczne jak Screening Stanu Zdrowia.

Zapisz się na nasz Newsletter

Bądź na bieżąco!
Nasze wiadomości w Twojej poczcie.