Zadbaj o zdrowie w jeden dzień!

Wiesz, jaki masz poziom cukru we krwi? A cholesterolu? Zauważasz za to, że wchodzenie po schodach coraz bardziej cię męczy. Zrzucasz to na karb zmęczenia, prawda? A kiedy ostatnio robiłeś profilaktyczne badania?

„W tym tygodniu nie mam czasu”, „Przecież dobrze się czuję”. – wymówki można mnoży. Dlaczego tak jest? Odkładanie wizyt kontrolnych na później często wynika z intensywnego trybu życia, tym bardziej należy zadbać o swoje zdrowie, aby służyło jak najdłużej. Bez względu na to, czy jesteś mamą, która dzieli swój czas na obowiązki domowe i zawodowe, zabieganym przedsiębiorcą, a może osobą, która właśnie zaczyna życie w obcym kraju pamiętaj o sobie i swoim zdrowiu.

Uważamy, że skoro nic nie boli, to nic nam nie jest. To  błąd, bo wiele schorzeń w początkowym stadium nie daje zauważalnych objawów. Dlatego regularne badania są kluczowe, bo im wcześniej choroba zostanie wykryta, tym szybciej można rozpocząć leczenie.

Z tego samego powodu nie odkładaj konsultacji z lekarzem, gdy już coś Ci dolega „samo nie przejdzie”. Tymczasem każdy rodzaj niezdiagnozowanych dolegliwości, które nawracają (np. bóle głowy, bóle w klatce piersiowej, osłabienie, krwawienia z nosa) powinniśmy potraktować jako sygnał alarmowy.

shutterstock_42088111

O których badaniach dobrze pamiętać?
 Raz w roku warto przebadać krew. Wyniki takiego testu dostarczają wielu cennych informacji, m.in. o poziomie cukru, cholesterolu, wydolności nerek, pracy wątroby i tarczycy, a także gospodarce hormonalnej organizmu. Dobrze jest również zrobić EKG i przebadać mocz. Istotna jest też profilaktyka nowotworowa. Tylko jak te wszystkie badania spamiętać i jeszcze znaleźć czas na ich wykonanie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w American Clinic Warsaw, gdzie Personal Care Manager umówi i  skoordynuje  dla Ciebie  Screening Stanu Zdrowia. To kompleksowy przegląd skierowany zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, dzięki któremu możemy zauważyć początki chorób. Za pomocą zaawansowanej technologii kontroluje się m.in. serce, naczynia wieńcowe i układ oddechowy. Pozwala to na ocenę zagrożeń tj: udar mózgu, zawał, miażdżyca, cukrzyca czy wreszcie ewentualne zmiany nowotworowe. Wszystkie testy są wykonywane w jednym miejscu w komfortowych warunkach, zgodnie z najwyższymi, międzynarodowymi standardami.

To rozwiązanie doceniają nie tylko „tubylcy” ale również obcokrajowcy, którzy przyjechali do Polski z zamiarem dłuższego lub stałego pobytu. Obawiając się różnic kulturowych, barier językowych i formalności odkładają temat zdrowia na później. Tymczasem w American Clinic Warsaw wychodzimy naprzeciw tym problemom. Nasz personel medyczny biegle mówi w kilku językach, m.in. po angielsku. Dodatkowo to administracja kliniki zajmuje się umawianiem i koordynacją wizyt, a także kompletowaniem niezbędnej dokumentacji medycznej i jej tłumaczeniem,  a na życzenie pacjenta, konsultujemy diagnozę w wybranej placówce na świecie.

Prowadząc intensywny tryb życia łatwo zapomnieć o własnym zdrowiu. Czy warto?  Brak czasu nie powinno być wymówką, gdy do dyspozycji mamy takie rozwiązania diagnostyczne jak Screening Stanu Zdrowia.