FlightRadar
Jeśli jesteś ciekawy, jaki samolot właśnie nad tobą przelatuje (model, linia lotnicza, kurs) – musisz przetestować FlightRadar24. Dzięki niemu masz precyzyjną informację o praktycznie każdym locie będącym akurat w powietrzu. W tej chwili wszystkie samoloty posiadają wbudowane transpondery ADS-B przekazujące swoje położenie i właśnie je wykorzystuje FlightRadar24. Co więcej dzięki FlightRadar24 możemy oglądać starty i lądowania samolotów… z poziomu samolotu. Rozpoznawanie lecących maszyn ułatwia wbudowany moduł AR (augmented reality) – czyli patrzymy w ekran naszego telefonu lub tabletu, a on sam rozpoznaje, co widzimy. Aplikacja obowiązkowa!
FlightTrack 5
Jeśli często podróżujesz, warto zaopatrzyć się w aplikację, która będzie na bieżąco monitorowała twoje loty, godziny, gate’y, ewentualne opóźnienia. FlightTrack 5 oprowadzi cię po nieznanym lotnisku, pokaże na mapie, gdzie znajduje się samolot, na który właśnie czekasz, a ma opóźnienie. W jednym miejscu sprawdzisz pogodę i będziesz miał dostęp do zdjęć satelitarnych. Możesz z poziomu aplikacji informować swoją rodzinę o tym, gdzie akurat się znajdujesz – w końcu coraz więcej samolotów oferuje Wi-Fi na pokładzie.
Skyscanner
Skyscanner porównuje miliony lotów setek linii, żeby szybko zaproponować ci dostępne tanie bilety. Błyskawicznie skanuje oferty – od czarterów po tanie linie – w poszukiwaniu rozwiązania najlepszego dla twoich potrzeb. Z aplikacją Skyscanner tanie loty znajdziesz szybko i łatwo. Korzysta z niej już 35 mln oszczędnych podróżników – a to najlepszy dowód na to, jak jest skuteczna i wygodna. Wyszukiwarka lotów Skyscanner pozwoli ci zaoszczędzić niezależnie od tego, czy twoim celem są tanie loty last minute na spontaniczny wypad, czy najtańsze loty na długo planowany wakacyjny odpoczynek. Dodatkowy atut – choć aplikacja jest dostępna w 30 językach na bardzo wielu rynkach, to jest to polskie dzieło. Warto.
Kindle
Jak zabić nudę podczas lotu? Może czytając? Najlepiej wykorzystać rozwiązanie oferowane przez Amazon, czyli Kindle. To świetne czytniki e-książek, ale też osobna aplikacja na wszystkie platformy mobilne, dająca nam te same funkcje, jakie mamy w czytniku w naszych smartfonach czy tabletach. Do tego możliwość robienia notatek i – co najważniejsze – pełna synchronizacja pomiędzy wszystkimi naszymi urządzeniami, czyli zaczynamy czytać na Kindle, w drodze możemy kontynuować od tego samego miejsca, gdzie skończyliśmy, na smartfonie, a w samolocie dokończyć czytanie na tablecie lub nawet na komputerze. Co kto woli i preferuje.
Audioteka
A może zamiast czytać wolisz połuchać? Podczas lotu może to być nawet wygodniejsze. Warto mieć na swoich urządzeniach największą polską księgarnię z audiobookami – Audiotekę. W aplikacji znajdziesz ponad 3000 audiobooków w języku polskim i ponad 500 pozycji z nauką języków obcych. Audioteka znana jest z superprodukcji – książek audio wydanych jako słuchowiska. Takie są „Gra o tron”, „Łowca androidów” i wiele innych. Wystarczy tylko mieć ze sobą dobre słuchawki, a wtedy nawet najdłuższy lot będzie przyjemnością.