Marzec 2014

W tym wydaniu mamy dla Państwa kilka propozycji krótkich, typowo wiosennych podróży. Moim odkryciem i wielką fascynacją jest Norwegia. Spektakularne krajobrazy z fiordami w tle, surowa nie skażona przyroda, sympatyczne trolle mieszkające ponoć w każdej dolinie, przyjaźni ludzie i oryginalna kuchnia. Wyprawę do tego niemal sąsiadującego z Polską kraju warto rozpocząć od Bergen – portu morskiego w zachodniej Norwegii, które przez ponad 500 lat było największym ośrodkiem w kraju.

W marcu piękny jest też Rzym. Zapraszamy na weekend do Wiecznego Miasta i proponujemy oryginalne miejsca – poranek na targu Campo de’ Fiori, południe na Palatynie, a wieczór – koniecznie w jednej z wielu restauracji w artystycznej dzielnicy Trastevere.

Marzec to również świetny czas dla narciarzy. Zapraszamy do austriackiego Ischgl, gdzie czeka 250 kilometrów tras zarówno dla wytrawnych amatorów nart, jak i dla początkujących. Weekend w Szwajcarii? Świetny pomysł! Polecamy wyprawę na Jungfraujoch czyli Top of Europe, z którego wierzchołka widać zarówno niemiecki Schwarzwald, jak i francuskie Wogezy.

Zapraszam do lektury i do podróży!

Pobierz całe wydanie w pliku PDF

I_okladka