Październik-listopad 2022

Czas pomyśleć o zimowych wakacjach. Dokąd w tym roku wybierzemy się na narty? Zapraszam do Bad Gastein, ponad 40-kilometrowej doliny położonej na południu Ziemi Salzburskiej, która zamienia się zimą w lśniący bielą, rozległy ośrodek sportów zimowych. Gastein jest jednym z najwyżej położonych terenów narciarskich w Ski amadé i zaprasza na szerokie stoki, ambitne tereny freeride’owe i narciarskie trasy przyjazne dla rodzin.

Wystarczy jedna przejażdżka gondolką, aby z każdej z trzech miejscowości doliny dotrzeć na stoki położone na wysokości ponad 1000 m n.p.m. W sumie dolina dysponuje czterema ośrodkami narciarskimi i aż dwustu kilometrami tras. Miłośnikom przyrody polecamy Sportgastein, gdzie podczas jazdy można się delektować spokojem parku narodowego, a i dla freeriderów ten teren to prawdziwe śnieżne eldorado.

Czytając nasz Temat z okładki przekonacie się, że jest to wyjątkowe miejsce na mapie Austriackich Alp. Trzy miejscowości: Dorfgastein, Bad Hofgastein i Bad Gastein rozpieszczają swoich gości bogatą ofertą aktywnego wypoczynku i długimi relaksującymi godzinami w termach.

Od zjazdów na nartach w parku narodowym, przez przejażdżki saniami, po kulinarne atrakcje pod niebem pełnym gniazd. Bogactwo Gastein to przede wszystkim niezwykłe skarby natury – zapierające dech górskie krajobrazy Wysokich Taurów, słynne źródła termalne i różnorodne odnogi doliny, stanowiące interesujące cele odkrywczych wypraw.

Życzę udanej lektury i narciarskich szusów – już wkrótce –w Ski amadé!

Pobierz całe wydanie w pliku .pdf