Styczeń 2021

Chyba nigdy jeszcze nie czekaliśmy na zmianę daty z taką determinacją, jak w roku, który właśnie mija. Przyniósł on zmiany całemu światu, a szczególnie nam, osobom często podróżującym. Usiedliśmy przy komputerach w swoich domach, odbywamy spotkania na zoomie, tęskniąc za lotniskiem, podróżą w wygodnym fotelu i widokiem z okna na drapacze chmur w Nowym Jorku, Hongkonku czy Tokio.

Polecam Państwu szczególnie w tym wydaniu nasz temat z okładki, w którym piszemy o możliwościach, jakie roztaczają się przed cyfrowymi nomadami. Z artykułu wynika, że praca zdalna przestaje być niszowym rozwiązaniem, między innymi dzięki takim firmom jak Microsoft, której zarząd zapowiedział umożliwienie pracownikom pracy w tym modelu już na zawsze, a za odpowiednią zgodą dopuszczalne ma być nawet świad- czenie pracy z terytorium innego kraju. Prawodawcy w Niemczech planują umocowanie prawa do pracy z domu w przepisach krajowych, a władze Walii chciałyby doprowadzić do sytuacji, w której 30 procent wszystkich zatrudnio- nych będzie regularnie pracować zdalnie.

W takim razie nie pozostaje nam nic innego jak zadać sobie pytanie: Warszawa, Barbados czy Bora Bora? Dobrych decyzji w 2021 roku, a przede wszystkim dużo zdrowia życzę wszystkim naszym Czytelnikom.

Pobierz całe wydanie w pliku .pdf