Wrzesień – Październik 2023

Choć w ostatnich latach liczba pasażerów korzystających z lotnisk na całym świecie nieco spadła, rozwój infrastruktury lotniskowej rozwija się tak szybko, jak nigdy dotąd. Już niedługo zobaczymy lotniska przyszłości i skorzystamy z ich najnowocześniejszych rozwiązań.

Według firmy GlobalData, która zajmuje się badaniem rynku, obecnie na całym świecie realizowane są projekty budowy lotnisk o wartości 700 miliardów dolarów. Najbardziej zaawansowany pod tym względem jest region Azji i Pacyfiku, gdzie realizowane są projekty o wartości 240 mld dolarów. Kolejne miejsca zajmują Bliski Wschód i Afryka (200 mld USD), Ameryki (150 mld USD) oraz Europa (130 mld USD).

W tym wydaniu przedstawiamy kilka najważniejszych inwestycji w porty lotnicze na świecie. W naszym Temacie z okładki opisujemy inwestycje lotniskowe, takie jak: John F. Kennedy International, Chicago O’Hare International, Los Angeles International, King Salman Internation, Hamad International w Dosze, Port Lotniczy w Helsinkach, Singapore Changi, Hong Kong International, Shanghai Pudong International, Long Thank International w Ho Chi Minh, Manchester i London City, a także Centralny Port Lotniczy, którego wizualizację widzicie Państwo na okładce.
Życzę udanej lektury i wielu podróży.

Marzena Mróz, redaktor naczelna

Pobierz całe wydanie w pliku .pdf