Kapsztad. Najpiękniejszy koniec świata…

Autor tekstu: , Data publikacji:

Co trzeba zobaczyć ?

Victoria & Albert Waterfront – słoneczny zazwyczaj bulwar, na którym spotykają się mieszkańcy i turyści. Restauracje, sklepy, kina, księgarnie, muzea.

Góra Stołowa – góruje nad miastem i jest jednym z najważniejszych elementów krajobrazu. Zachód słońca podziwiany z jej szczytu – obowiązkowy.

Long Street – dwukilometrowa, uchodząca za najładniejszą, ulica z niepowtarzalną atmosferą. Domy w stylu wiktoriańskim, holenderskim i art deco, klimatyczne restauracje, targi staroci, teatry, antykwariaty.

Przylądek Dobrej Nadziei – najdalej wysunięty punkt na mapie Afryki.

Chapman’s Peak Drive – wycięta w skale, ponoć najpiękniejsza droga świata, wiedzie
do cudownych plaż Clifton i Camps Bay.

Ogród Botaniczny w Kirstenbosch – egzotyczne kwiaty, altany, kawiarnie.

 

Jaki wybrać hotel?

Mount Nelson Hotel

76 Orange St. Gardens www.mountnelson.co.za

„Różowa dama” – jak nazywają go miejscowi, to legendarny hotel utrzymany w brytyjskim stylu empire, usytuowany w centrum miasta. Absolutna perła wśród południowo-afrykańskich hoteli, jeden z najdroższych, ale i najbardziej stylowy na całym kontynencie.

Bulwar V&Cape Grace

West Quay Road www.capegrace.co.za

Należy do grupy Leading Small Hotels of the World, co gwarantuje luksusowe wnętrza i idealną obsługę. Działa od 1996 roku i zebrał wiele prestiżowych, międzynarodowych nagród.

iKhaya Guest Lodge

Wandel St. Gardens www.ikhayalodge.co.za

Piękny dom utrzymany w afrykańskim stylu z elementami z piaskowca oraz drewna. Większość luksusowo wyposażonych pokoi i suit ma widok na Górę Stołową.

The Bay Hotel

69 Victoria Road, Camps Bay www.thebay.co.za

Najważniejszy hotel, usytuowany przy głównej ulicy pięknego Camps Bay. Oprócz wygodnych pokoi na uwagę zasługuje spa i 4 baseny.

O on Kloof

Kloof, Bantry Bay www.oonkloof.co.za

W 2008 roku znalazł się na liście 101 najlepszych hoteli na świecie. W doskonale urządzonej willi na zboczu Głowy Lwa obsługa dba o każdy detal. Restauracja słynie w okolicy, a widok, jaki roztacza się z każdego pokoju jest wart zapamiętania na zawsze.

Quayside Hotel

Simons Town www.quaysidehotel.co.za

Uroczy hotel położony nad Fałszywą Zatoką, w samym sercu niewielkiego miasteczka. Okna pokoi wychodzą na port. W odległości półgodzinnego spaceru znajduje się plaża, na której można popływac
w towarzystwie pingwinów.

Imprezy

Marzec: Cape Town Festival ( film i teatr), North Sea Jazz Festival

Maj: Cape Gourmet Festival

Grudzień – marzec: w każdą niedzielę koncerty w Ogrodzie Botanicznym  w Kirstenbosch

Dyskusja

Dołącz do dyskusji