North Island – Luksus w stylu eco

Autor tekstu: , Data publikacji:

Program dla każdego

Do dyspozycji gości, których zwykle jest na całej wyspie nie więcej niż dwudziestu paru, jest nie tylko prywatny kamerdyner, tak zwany „villa host”, ale także „experience host”, który dba o zapewnienie indywidualnych atrakcji, odpowiednich dla potrzeb i temperamentu gościa.

Wspaniały relaks może zapewnić wizyta w Rock Spa, bo trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce na wellness niż najwyższy szczyt wyspy, z widkiem na las tropikalny i turkusowe wody Oceanu Indyjskiego. Goście mają do dyspozycji indywidualnych terapeutów, który dopasują zabiegi do ich potrzeb. Zabiegom spa można się oddawać także na tarasie własnej willi.

Do dyspozycji są też cztery plaże, na których można m.in. obserwować żyjące w naturalnym środowisku żółwie, które składają na wyspie jaja. Jest też basen o długości 45 metrów, centrum nurkowania PADI, można tu uprawiać snorkelling, windsurfing, żeglować, pływać po oceanie kajakiem, wędkować na pełnym morzu, wyczarterować jacht, jeździć na rowerach górskich, skorzystać z dobrze wyposażonej siłowni, a także wybrać się na wyprawę z ekologiem-rezydentem, aby obserwować życie ptaków.

Z Wyspy Północnej warto wybrać się łodzią 5 km na południe w kierunku granitowej wyspy Silhouette. Ostry, skalny granitowy brzeg, malownicze zatoczkowe plaże tworzą jedyny w swoim rodzaju pejzaż. Atrakcję stanowi znajdująca się tam hodowla gigantycznych żółwi zagrożonych wyginięciem.  Słowem – nie można się tu nudzić.

Piknik na piasku

Szef kuchni osobiście ustala z każdym z gości menu, biorąc pod uwagę jego preferencje. A możliwości i okazji do spożywania posiłków jest na wyspie wiele. W samym centrum North Island znajduje się doskonała restauracja słynąca również z piwnicy win, w której można znaleźć wyszukane roczniki.

Z kolei bar Tropical Heat, usytuowany po zachodniej stronie wyspy jest idealnym miejscem na podziwianie zachodów słońca. Goście, którzy przyjechali tu, żeby cieszyć się naturą w czystej postaci często decydują się na celebrowanie posiłków w formie pikniku, przygotowanego na plaży. Na przykrytej obrusem macie znajdują się dania na bazie mango, papaji, gujawy, bilimbi, bananów, kokosów i melonów, pochodzących z własnej uprawy. Do tego serwowane są lekkie przekąski z warzyw, ryb, owoców morza, mięsa i jajek, soki, wyborne gatunki win i szmapan. Posiłki mogą być też serwowane w willach.

Naturalna równowaga

Od 1997 roku wyspa znajduje się w posiadaniu Wilderness Safaris, co oznacza, że część dochodów, które przynosi ten luksusowy ośrodek jest przeznaczona na przywrócenie i zachowanie na wyspie naturalnej równowagi fauny i flory. Działanie wszystkich urządzeń na North Island jest zgodne z najbardziej nawet restrykcyjnymi normami ochrony środowiska. Zatrudnieni tu specjaliści: ekolodzy i geolodzy, dzielą się swoją wiedzą również z gośćmi – organizują wyprawy, opowiadają o zwyczajach żyjących na North Island zwierząt, ułatwiają naturalny kontakt z nimi.

Kontakt www.north-island.com

Wynajęcie willi: od 1 942 EUR za osobę/za noc

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji