Spotkajmy się w… Oksfordzie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Big Bang

Ta tętniąca życiem restauracja, znajdująca się w dzielnicy Jericho, została otwarta przez Maxa Masona, który doszedł do wniosku, że w Anglii jest zbyt wiele nijakich restauracji, które na dodatek wcale nie oferują tego, co w kuchni brytyjskiej najlepsze. Od października 2012 roku, Big Bang przeniosła się do nowego budynku, w którym znalazły się miejsca dla 170 gości.

W menu znajdziemy m.in. tradycyjne oksfordzkie kiełbaski z dzika, a także Merquez, czyli pikantną kiełbaskę z jagnięciny. Wszystkie składniki pochodzą od lokalnych dostawców. Restaurację można wynajmować na przyjęcia, a w lecie organizować nawet większe imprezy w namiotach lub na otwartym powietrzu.

42 Oxford Castle Quarter; thebigbangrestaurants.co.uk

Four Pillars

Sieć Four Pillars posiada w okolicach Oksfordu cztery hotele, z których najbliżej centrum miasta znajduje się hotel Spires. Ten czterogwiazdkowy obiekt położony na terenie 16-hektarowego parku posiada 174 pokoi, centrum rekreacyjne oraz 16 sal konferencyjnych, z których największa to Cathedral, w układzie teatralnym mogąca pomieścić do 266 gości. W pozostałych salach wygodnie zmieści się od 6 do 100 osób.

Abingdon Road; four-pillars.co.uk

Pałac Blenheim

W okolicy trudno o bardziej wytworne miejsce niż pałac Blenheim, położony zaledwie 13 km od Oksfordu. Był on prezentem od królowej Anny dla księcia Marlborough po jego zwycięstwie w bitwie pod Blenheim w 1704 roku, a obecnie znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, nadal pozostając w rękach rodziny Marlborough. Jednakże utrzymanie tak ogromnej posiadłości sporo kosztuje, więc zarówno pałac, jak i przylegające do niego tereny można wynająć na różnorodne okazje.

Foto Fotolia.com

Foto Fotolia.com

Największa sala, zwana Great Hall, może pomieścić do 250 osób. Łączy się ona z przepięknie zdobioną salą jadalną o nazwie Saloon, zdolną pomieścić do 70 biesiadników. Wspaniała biblioteka, w której znajduje się aż 10 tysięcy woluminów oraz organy Willisa, może pomieścić do 600 osób, a w eleganckiej pomarańczarni z bezpośrednim wyjściem do ogrodu włoskiego znajdują się stoliki dla 180 gości.

Sale Marlborough i Courtyard w układzie teatralnym mogą pomieścić odpowiednio 120 i 180 osób. W pałacu znajduje się także kilka pomieszczeń, które idealnie nadają się na spotkania zarządu. Na przypałacowych terenach można organizować imprezy integracyjne, w tym tzw. „Marlborough Assignment” – czyli zawody przypominające egzamin na agenta specjalnego, na który składają się takie zadania jak łamanie szyfrów czy… strzelanie z karabinu snajperskiego. W lecie organizowane są tu grille, emocjonujące połowy pstrągów, a także wycieczki po pałacowych komnatach.

Woodstock; blenheimpalace.com

Eynsham Hall

Ta zabytkowa rezydencja wybudowana w 1908 roku na 1215-hektarowej wiejskiej posiadłości odległej o 18 km od Oksfordu, jest obecnie stylowym hotelem i centrum biznesowym. Na różnego rodzaju konferencje i spotkania integracyjne przeznaczono tu aż 40 sal, z których największa pomieści do 150 osób, a na 19-hektarowym terenie otaczającym budynek można zorganizować masę rozrywek, takich jak jazda na quadach, wyścigi samochodami terenowymi, czy… pokaz tańców plemiennych.

Na parterze rezydencji znajdują się pokoje Zielony i Czerwony oraz biblioteka, zdolne pomieścić odpowiednio 100, 80 i 50 osób. Na piętrze znajdziemy dwie mniejsze sale ozdobione piękną, ręcznie malowaną tapetą pochodzącą z gregoriańskiego domu, który stał tu wcześniej. Hotel posiada także 126 pokoi gościnnych, klub odnowy biologicznej, kort tenisowy oraz boisko do krokieta.

North Leigh; eynshamhall.com

Przykłady zajęć integracyjnych

● Loty helikopterem z lotniska London Oxford
● Spływ Tamizą
● Lekcje gotowania w restauracji
Le Manoir aux Quat’ Saisons
● Zakupy w Bicester Village
● Jazda symulatorem F1 w Centrum Konferencyjnym Williams F1
● Podwieczorek w sali jadalnej college’u Christ Church – pierwowzoru sali zamku Hogwart (w którym magiczne nauki pobierał najsłynniejszy czarodziej naszych czasów, Harry Potter).

Więcej informacji na meetoxfordshire.com, visitengland.com

Zdjęcia dzięki fotolia-logo-white

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.