Pięć niebanalnych miejsc na spotkania biznesowe w Singapurze

Spotkania i wydarzenia biznesowe nie muszą wcale odbywać się w centrum konferencyjnym czy też hotelowej sali balowej. Co więcej, wyjście poza, co tu dużo ukrywać, dość nudne cztery ściany sali konferencyjnej może przyczynić się do lepszej integracji zespołu i wyzwolenia w nim nowych pokładów kreatywności. Poniżej prezentujemy pięć miejsc w Singapurze, w których każde spotkanie stanie się niezapomnianym wydarzeniem.

Huśtawka emocji w HUONE Singapore

Chcesz zachęcić swój zespół do niesztampowego myślenia? Sala Swing Room (dosł. „Sala huśtawek”) w centrum HUONE Singapore, to niezwykłe miejsce, w którym można się odprężyć i zapomnieć o stresie, by sypać oryginalnymi pomysłami jak z rękawa.Sala najlepiej nadaje się do typowych burz mózgów, ale także do różnego rodzaju zajęć integracyjnych. Może pomieścić do 25 uczestników. Na jej wyposażeniu znajduje się projektor Ultra HD, szybkie Wi-Fi oraz maszyny z napojami. Aby zapewnić uczestnikom maksimum wygody, w sali przygotowano także miękkie kanapy i poduchy.

Centrum HUONE Singapore dysponuje również dziesięcioma innymi salami tematycznymi, dopasowanymi do różnych potrzeb. Znajdziemy tu m.in. salę Igloo Room z oświetleniem przypominającym zorzę polarną, a miłośnicy natury mogą skorzystać z Forest Room, czyli sali leśnej.

Położenie: 3D River Valley Road (sześć minut drogi pieszo od stacji metra Clarke Quay MRT)

Spotkania w naturze w Open Farm Community

Otoczony bujną zielenią budynek Open Farm Community oferuje gościom prawdziwą ucieczkę od zgiełku wielkiego miasta. Oprócz takich udogodnień jak darmowe Wi-Fi, projektory i mikrofony, ta enklawa spokoju o powierzchni 35,000 m² leżąca w dzielnicy Dempsey Hill (gdzie niegdyś mieściły się baraki wojsk brytyjskich) posiada również bogate wyposażenie do zajęć rekreacyjnych, w tym stoły do ping ponga i boiska do gry w kule. To idealne miejsce na aktywny relaks po kilkugodzinnej burzy mózgów.

Znajdziemy tu także przestronny, odkryty taras, na którym można wygodnie odpocząć w cieniu rozłożystych drzew, jak również świetną restaurację serwującą przepyszne dania kuchni międzynarodowej.

Położenie: 130E Minden Road (dziesięć minut jazdy autobusem ze stacji metra Orchard Road MRT)

Spotkania na szczycie w Faber Peak Singapore

Na szczycie drugiego najwyższego wzgórza Singapuru znajduje się ośrodek Faber Peak Singapore, którego budynek wyróżnia się za sprawą drewnianej, szkieletowej konstrukcji i szklanych ścian, z których roztacza się widok na panoramę miasta i port Singapuru. Największa sala w Faber Peak Singapore pomieści do 60 osób, natomiast zewnętrzna weranda jest idealnym miejscem na zaczerpnięcie odrobiny świeżego powietrza po długiej konferencji.

Już samo dotarcie do ośrodka stanowi nie lada atrakcję. Wjazd na szczyt kolejką linową Singapore Cable Car Sky Network, która kursuje między Faber Peak i słynną wyspą-kurortem Sentosa, to prawdziwa uczta dla oczu i jedna z najbardziej malowniczych wycieczek w Singapurze.
Podróż zaczyna się w terminalu promowym HarbourFront Centre, gdzie wsiadamy do wagonika kolejki wwożącego nas na wzgórze Mount Faber. Po konferencji można ponownie wsiąść do kolejki, udając się nią dalej, na wyspę Sentosa, gdzie czeka masa wyjątkowych atrakcji.

Położenie:109 Mount Faber Road (17-minutowe podejście ze stacji metra Harbourfront MRT; albo wjazd kolejką linową)

Eleganckie spotkanie w Sali Posiedzeń w The Arts House

A może by tak urządzić spotkanie w miejscu, gdzie czas jak gdyby stanął w miejscu? Mowa oczywiście o budynku The Arts House. Ten przestronny gmach, wzniesiony w latach 1826-27, do 1999 roku był siedzibą singapurskiego parlamentu. Jednak na przełomie wieków posłowie przenieśli się do nowego budynku, a stary parlament przeobrażono w centrum konferencyjno-kulturalne.

Jak można się domyślać, najciekawszym, a zarazem najbardziej znaczącym miejscem w The Art House jest Sala Posiedzeń (The Chamber), gdzie niegdyś debatowali parlamentarzyści i zapadało wiele kluczowych decyzji. Większość wyposażenia i mebli znajdujących się w sali, pochodzi jeszcze z lat 50. ubiegłego wieku, choć regularnie poddaje się je renowacji. Wielbiciele politycznych smaczków zapewne zechcą zasiąść w fotelu pierwszego premiera kraju, Lee Kuan Yewa. Znajduje się on na środku pierwszego rzędu.

W Sali Posiedzeń może obradować jednocześnie do 200 osób. Na jej wyposażeniu jest m.in. wifi, nowoczesny sprzęt audio-wideo, a dla organizatorów lubujących się w efektownych pokazach, przygotowano nawet generator dymu.

Położenie: 1 Old Parliament Lane (sześć minut drogi pieszo od stacji metra City Hall MRT)

Idealny mariaż pracy i przyjemności w Tanjong Beach Club

Tanjong Beach Club, uznany przez przewodnik Condé Nast Traveller za jeden z najlepszych klubów plażowych na świecie, ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko wygrzewanie się na słońcu.Poza oferowaniem typowych plażowych udogodnień, klub współpracuje także z najlepszymi organizatorami imprez integracyjno-motywacyjnych, którzy pomogą nam zaplanować cały wachlarz niebanalnych rozrywek, taki jak np. występy szczudlarzy i połykaczy ognia, zabawy w basenie oraz koncerty miejscowych i zagranicznych DJ-ów.

Jednym z ciekawszych pomieszczeń w ośrodku jest klimatyzowana sala restauracyjna z widokiem na morze. Natomiast po konferencji na delegatów czekają wygodne tarasy z leżakami oraz kabiny plażowe. Na terenie klubu znajduje się kilka zakątków, które można zarezerwować do wyłącznej dyspozycji mniejszych grup, ale w razie potrzeby istnieje także możliwość zarezerwowania całego ośrodka.

Położenie: 120 Tanjong Beach Walk (Dojazd pociągiem do stacji Harbourfront, a następnie  kolejką Sentosa Express na stację Beach Station).