Hilding Anders niezmiennie jednym z liderów rynku materacy w Polsce

Odświeżanie starego domu, czy urządzanie tego nowo wybudowanego zawsze wiąże się z dużym wyzwaniem, a jednym z istotniejszych pokoi, jaki trzeba wyposażyć jest sypialnia. Choć może wydawać się mało istotna ze względu na swój niski stopień reprezentatywności (nie jest to przecież salon czy jadalnia), to ostatecznie właśnie tam domownicy spędzać będą dużą ilość czasu. Zadbanie o komfortowy i zdrowy sen stanowi podstawę wypoczynku, a pomaga w tym odpowiednio dobrany materac. Jego głównym zadaniem jest oczywiście właściwe podpierania kręgosłupa i to przez cały czas trwania snu, dzięki czemu mięśnie, które poddawane są dużym napięciom podczas codziennego funkcjonowania, mają szansę na regenerację. Jednym z czołowych producentów materacy jest Hilding Anders – poznaj innowacyjne rozwiązania tej skandynawskiej marki i przekonaj się, jak na samopoczucie i zdrowie wpływa właściwie dobrany materac.

W czym pomaga materac dostosowany do potrzeb danej osoby?

Nie jest tajemnicą, że głównym zadaniem materaca – niezależnie od jego stopnia twardości, rodzaju czy innych czynników – jest właściwe podpierania kręgosłupa na całej jego długości. Dzięki temu organizm ma szansę się zregenerować i być gotowym na kolejny dzień pełen wyzwań, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Zignorowanie tej kwestii czy sen na starym materacu, mogą doprowadzić do poważnych urazów kręgosłupa lub jego zwyrodnień, których leczeniem będzie musiał zająć się lekarz specjalista. W innym przypadku mogą to być zwyczajne bóle pleców o poranku, które będą powodować rozdrażnienie i znacząco wpłynął na efektywność danej osoby.

Kluczowe jest zatem znalezienie materaca, który będzie podpierał kręgosłup i utrzymywał go we właściwej, zalecanej przez lekarzy pozycji (kształt litery “S”). Dlatego właśnie skandynawski producent Hilding Anders postawił sobie za cel opracowania innowacyjnych rozwiązań, które wspierają zdrowy i komfortowy sen. Oprócz materacy, marka Hilding Anders specjalizuje się również w produkcji wytrzymałych łóżek, w tym również tych specjalistycznych, które przydatne są podczas rehabilitacji. Produkty skandynawskiej firmy zostały docenione zarówno przez zwykłych użytkowników, jak i branżowych specjalistów, a materace Hilding Anders znaleźć można zarówno w dużych sklepach (Ikea, BRW, Agata Meble), jak i w ofercie mniejszych marek pokroju SleepMed.

Materace piankowe Hilding Anders – innowacyjne rozwiązania zarówno dla dzieci, jaki dorosłych

Nie da się ukryć, że materace piankowe są obecnie jednymi z popularniejszych i znajdują się w wielu sypialniach. Ich sekret kryje się w wkładce wykonanej z wysokoelastycznej pianki, która świetnie sprawdza się zarówno w zwykłych łóżkach, jak i tych z możliwością regulacji wysokości czy kąta nachylenia podparcia. Pianka doskonale dostosowuje się do wszelkich krzywizn sylwetki danej osoby, gwarantując odpowiednie podparcie kręgosłupa na całej jego długości. W materacach marki Hilding Anders stosuje się również piankę termoelastyczną, która aktywnie reaguje na temperaturę użytkownika, jeszcze lepiej dopasowując się do jego ciała.

To doskonałe rozwiązanie dla osób w różnym wieku, w tym również dla najmłodszych – materac dziecięcy z wkładką wykonaną z pianki doskonale sprawdzi się w pokoju nastolatka czy niemowlaka, zapewniając komfortowy i zdrowy sen.

Materace piankowe Hilding Anders – innowacyjne rozwiązania zarówno dla dzieci, jaki dorosłych

Jakie rozwiązania wprowadzono w materacach sprężynowych marki Hilding Anders?

Skandynawski producent postanowił również przygotować szereg rozwiązań dla osób ceniących sobie stabilność podczas snu. Materace sprężynowe uznawane są za te twarde, jednak dzięki zastosowaniu szeregu innowacyjnych rozwiązań, konstrukcje z wkładką sprężynową zyskały na nowoczesności. Zastosowanie lekkich i wytrzymałych sprężyn typu multipocket poprawiło komfort codziennego wypoczynku, czyniąc z nowoczesnych materacy sprężynowych idealne rozwiązań do sypialni pary.

Materace te reaguje na nacisk tylko w miejscu, w którym zostanie przyłożona siła. Oznacza to, że drgania powstałe w jednej części materaca, nie będą odczuwalne po jego drugiej stronie, co pozwoli obu osobom korzystającym z danej konstrukcji, wypocząć i cieszyć się spokojnym snem.

Materace dla alergików – poznaj rozwiązania Hilding Anders wspierające osoby z osłabionym systemem odporności.

Innym kluczowym aspektem materaca jest, to czy został on dostosowany dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Materace dwustronne Hilding Anders cenione są za higieniczność i możliwość łatwej zmiany stopnia twardości. Równie ważnym aspektem hipoalergiczności jest to, by materac był dobrze wentylowany, w czym pomaga taśma 3D. Z kolei zastosowanie łatwo odczepianego pokrowca pozwala pozbyć się wszelkich nieczystości.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.