Samochody dla rodziny

Autor tekstu: , Data publikacji:

?Model ŠKODA ENYAQ iV to duży, pojemny i wszechstronny SUV z nowoczesnym napędem elektrycznym. Przestrzeń oraz zasięg, jaki oferuje sprawiają, że może on z powodzeniem spełnić rolę pierwszego auta w rodzinie. Samochód charakteryzuje elegancki design oraz zastosowanie materiałów wysokiej jakości. Jest cichy, komfortowy i przestronny. Bardzo dobrze się go prowadzi – również na krętych drogach oraz w mieście – ponieważ ma bardzo mały promień skrętu. Samochód charakteryzuje typowe dla elektryków płynne, dynamiczne przyspieszenie.

Design selections i Travel Assist

Nowością jest wybór wnętrza z opcji design selections. Wnętrze auta jest zaprojektowane bardzo ergonomicznie, dzięki czemu również długie podróże modelem ENYAQ iV są przyjemnością. Samochód oferuje najnowsze systemy bezpieczeństwa, w tym między innymi zaawansowany Travel Assist. Oprócz tego oferuje najnowszy system infotainment. Auto można także wyposażyć w wyświetlacz head-up z rozszerzoną rzeczywistością. Cieszącego się dużą popularnością na europejskim rynku ENYAQa wyróżniają ciekawe dodatki, takie jak między innymi podświetlany grill Crystal Face. Dzięki aplikacji MySkoda można Enyaqiem zarządzać zdalnie, choćby ustawiając zdalnie godzinę rozpoczęcia ładowania, można go schłodzić latem przed wyjazdem, lub ogrzać jego wnętrze zimą, zanim wyruszymy w podróż. Wyposażony w liczne systemy wspomagające i nawet dziewięć poduszek powietrznych model ENYAQ iV zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego. Ponadto nowe systemy ułatwiają też parkowanie.

Nadwozie i wnętrze

Model ENYAQ iV zwraca uwagę swoim dynamicznym wzornictwem. Nowy SUV może poszczycić się idealnymi proporcjami i wyjątkową przestronnością. W środku jest tyle miejsca co w ŠKODZIE KODIAQ, chociaż samochód jest krótszy, niż ŠKODA OCTAVIA. W wyposażeniu dodatkowym dostępny jest podświetlany przód Crystal Face z animowaną funkcją “Coming/Leaving Home” oraz oświetlenie ozdabiające osłonę chłodnicy. Auto wyposażone jest w reflektory Full Led Matrix i dynamiczne tylne kierunkowskazy.

Nowe opcje Design Selections zastępują klasyczne wersje wyposażenia i wyznaczają nowe standardy wnętrza. Każda opcja Design Selection, opracowana przez projektantów koncepcyjnych marki ŠKODA, oferuje gustowne, niezwykle przyjazne dla użytkownika wnętrze, wykonane z materiałów naturalnych, pochodzących z recyklingu lub przetworzonych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dostępna jest nowa, bardziej przejrzysta struktura opcji – dziesięć pakietów tematycznych i kilka opcji indywidualnych – dzięki czemu można łatwo i szybko dostosować pojazd do preferencji nabywcy.

Simply Clever i MyŠKODA Powerpas

ŠKODA opracowała rozwiązania Simply Clever przeznaczone specjalnie do pojazdów elektrycznych, takie jak narzędzie do czyszczenia przewodu ładującego, osłona na gniazdo ładowania oraz miejsce na przewód ładujący pod podłogą bagażnika. Nowa dwupoziomowa konsola środkowa zapewnia mnóstwo miejsca, a sprytny wkład wprowadza porządek pod podłogą bagażnika. Dzięki MyŠKODA Powerpass kierowcy będą mogli łatwo i wygodnie ładować swoje pojazdy
w większości punktów ładowania w Unii Europejskiej za pomocą jednej karty. Wszystkie powyższe cechy sprawiają, że auto z powodzeniem może stawać w szranki z konkurencją z segmentu premium.

W Polsce ENYAQ iV dostępny jest w wersji 60, 80 oraz 80x (z napędem 4×4), a także w wersji SPORTLINE. Skoda udowadnia, że już teraz – w odpowiednich ramach – można korzystać z aut elektrycznych bez żadnych większych wyrzeczeń. A one zaoferują zupełnie nowe wrażenia z jazdy
i komfort dla całej rodziny.
Samochód oferuje najnowsze systemy bezpieczeństwa, w tym między innymi zaawansowany Travel Assist.