Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszynki do włosów?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Porządna elektryczna maszynka do włosów pozwoli Ci skrócić fryzurę bez wizyty u fryzjera, a przy odrobinie wprawy także na nowo ją wystylizować. Przy wyborze urządzenia najważniejszy jest sprawny system tnący i odpowiednia, precyzyjna regulacja długości cięcia. To jednak nie wszystko. Sprawdź, jaka maszynka do włosów będzie najlepsza do Twoich potrzeb.

Najwygodniejsza maszynka do włosów – bezprzewodowa (akumulatorowa)

Elektryczne maszynki do włosów mają zasilanie akumulatorowe lub sieciowe. Modeli z kablem możesz użyć zawsze, gdy masz dostęp do gniazdka. Zwykle wygodniejsza będzie jednak maszynka do włosów bezprzewodowa z akumulatorem litowo-jonowym.

Urządzenie zabierzesz ze sobą wszędzie i nie ogranicza Cię długość plączącego się przewodu. Warto jednak postawić na model z pojemną baterią, która zapewnia co najmniej 1,5 godziny pracy, a ładowanie do pełna trwa jeszcze krócej.

Strzyżarka, trymer czy wielofunkcyjna maszynka do włosów i brody?

Jeśli zależy Ci głównie na szybkiej stylizacji fryzury, postaw na klasyczną maszynkę do włosów, czyli inaczej strzyżarkę. Z kolei do przycinania brody i zarostu najlepszy będzie trymer, który jest nieco lżejszy i poręczniejszy oraz ma węższą głowicę (zwykle około 30 mm, zamiast 40-42 mm). 

Na rynku nie brakuje też maszynek do włosów z nakładkami do brody oraz modeli o kompromisowej szerokości ostrza (np. 35 mm). Mimo to stylizacja zarostu nie będzie aż tak wygodna, jak w przypadku trymera, a skracanie włosów zajmie dłużej niż przy strzyżarce. Najlepszą maszynką do włosów i brody będzie więc urządzenie z wymiennymi głowicami różnej wielkości i większym zestawem nasadek.

Jaka maszynka do włosów będzie najlepsza?

Kluczowy parametr strzyżarki to zakres i precyzja regulacji długości cięcia. Minimum to zwykle 0,5 mm, lecz maksymalna długość może wynosić od dwudziestu kilku do nawet ponad czterdziestu i więcej milimetrów. Dobierz więc maszynkę do włosów z nakładkami, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Bardzo istotna jest także jakość i materiał systemu tnącego. Porządna maszynka do włosów ma ostrza ze stali szlachetnej, a najlepsze modele z tytanu. Mechanizm powinien być samoostrzący się i nie wymagać smarowania. Przydatny będzie również tryb turbo lub nawet automatyczne dostosowywanie szybkości cięcia do grubości i gęstości włosów.

Warto też postawić na urządzenie od renomowanego producenta, które ma dobre opinie innych klientów. Takie jak choćby maszynka do włosów Philips. 

Dlaczego warto wybrać maszynkę do włosów Philips?

Maszynki do włosów Philips mają precyzyjne i skuteczne systemy tnące oraz są łatwe w obsłudze i czyszczeniu. W zależności od modelu mają też:

  • zakres ustawień długości od 0,5 mm do 28 mm lub 42 mm; 
  • regulację co 1 mm, 0,2 mm albo 0,1 mm (28, 60 lub nawet 400 różnych ustawień);
  • samoostrzące się ostrza wykonane z tytanu lub ze stali szlachetnej;
  • czas pracy 90 min lub 120 min, czas ładowania 60 min.

W ofercie najdziesz też wielofunkcyjne maszynki do włosów i brody oraz owłosienia na ciele, czyli Philips Multigroom. Urządzenie to ma w zestawie aż do 16 różnych głowic i nasadek, więc jest wyjątkowo wszechstronne.