Pranamat Eco. Mata dla podróżujących

, Data publikacji:

Olga Grigorenko jest autorką pomysłu maty i poduszki działających na zasadzie akupresury, która sposodała się osobom często podróżującym na całym świecie.

Business Traveller: Jak powstał pomysł na projekt maty i poduszki działających na zasadzie akupresury?
Olga Grigorenko: Jogini wykorzystują akupresurę już od czasów starożytnych, aby poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. A w ostatnim stuleciu praktyka stania i leżenia na igłach zyskała popularność także w Europie. I nie bez przyczyny, bo każdy, kto kiedykolwiek próbował akupresury, mógł się przekonać o jej dobroczynnym działaniu. Chcieliśmy, aby ten przydatny „masażysta” pojawił się w każdym domu. Aby osiągnąć ten cel, stworzyliśmy kompaktowe i wygodne „łóżko do masażu”. Przede wszystkim jednak najważniejsze było dla nas, aby to akcesorium do zdrowego stylu życia było najwyższej jakości i jak najbardziej przyjazne dla środowiska. I zrobiliśmy to!

Business Traveller: W jakim kraju się zrodził się pomysł?
Olga Grigorenko: Ojczyzną Pranamat ECO jest Łotwa. Projekt maty powstał w Rydze. Tu także znajduje się fabryka, w której od ponad 13 lat są wytwarzane wszystkie nasze produkty.

Business Traveller: Jak działa Pranamat?
Olga Grigorenko:
Masaż akupresyjny polega na nacisku elementów masujących na skórę, w odpowiedzi na co w organizmie odruchowo zachodzą pewne procesy. Na masowanym obszarze najpierw odczuwa się mrowienie, potem równomiernie rozchodzące się ciepło, a następnie pulsację. Ponadto, podobnie jak w przypadku masażu klasycznego, uwalniane są endorfiny i poprawia się przepływ limfy w całym ciele. Dla jednych to zastrzyk energii, innym przynosi ulgę w zmęczeniu i napięciu, a u wiele osób niesie ze sobą lekkość i swobodę ruchów. Przy regularnym stosowaniu użytkownicy zauważają zmniejszenie bólu i stresu, poprawę jakości snu, a w efekcie – poprawę wyglądu. A wszystko to bez żadnego wysiłku z Twojej strony, w Twoim domu. Wystarczy się położyć – organizm reaguje na uderzenie tysięcy „igieł” mobilizując własne siły i mechanizmy ochronne, aby skutecznie zregenerować się.

Business Traveller: Jaką rolę odgrywają kwiaty lotosu, którymi jest pokryta i mata, i poduszka?
Olga Grigorenko: Trudno uwierzyć, że na standardowej macie do masażu Pranamat ECO znajduje się 221 lotosów, każdy z 25 ostro zakończonymi płatkami. To w sumie pozwala uzyskać 5525 elementów masujących, które delikatnie, ale bardzo wyraźnie uciskają skórę podczas korzystania z maty.

Kształt „lotosów” jest idealny, opracowywany i udoskonalany wraz z grupą naukowców i specjalistów w celu uzyskania maksymalnej trwałości poszczególnych elementów, głębokiego i skutecznego działania, a jednocześnie nie powodując uszkodzeń skóry. Każdy, kto zdecyduje się na wybór naszej maty i poduszki, może mieć pewność, że masaż będzie intensywny, bezpieczny i efektywny.

Business Traveller: Czy automasaż przy użyciu Pranamatu można wykonywać codziennie?
Olga Grigorenko: Tak, jest to możliwe, a w niektórych przypadkach nawet zalecane. Na przykład, jeśli celem jest ujędrnienie i wygładzenie skóry na udach, zaleca się stosowanie Pranamat ECO codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Na naszych stronach internetowych bezpłatnie dostępne są specjalnie opracowane programy z dokładnymi wskazówkami jak często i w jaki sposób najlepiej używać Pranamat ECO. Nie ma ograniczeń w zakresie częstotliwości używania zestawu do masażu. Możesz z niego korzystać w domu, w podróży służbowej, spędzając czas z bliskimi, oglądając telewizję lub czytając.

Na Pranamat ECO można leżeć przez kilka godzin, ale wystarczy 20-40 minut podczas jednej sesji, aby uzyskać wymierny efekt.

Business Traveller: Z jakich materiałów jest wykonany?
Olga Grigorenko: Wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości ekologiczne materiały: włókno kokosowe, łuski gryki, bawełnę i len oraz lotosy do masażu, które są przytwierdzane w wyniku lutowania na gorąco, specjalnie opracowaną metodą bez użycia kleju. Lotosy są odlewane z tworzywa HIPS, nadającego się do recyklingu i będącego najbardziej neutralnym dla środowiska rodzajem tworzywa sztucznego. Jest całkowicie bezpieczny i wykorzystywany również do produkcji narzędzi medycznych i dziecięcych zabawek oznaczanych jako 0+.

Wypełnienie, pokrowce, masujące „lotosy”, zamki błyskawiczne, szwy — każdy element, jak również cały produkt, posiadają certyfikat Oeko-Tex. Za stosowanie bezpiecznych materiałów nagrodzone zostało także niezależne, światowej klasy laboratorium firmy. Produkty Pranamat ECO co roku są poddawane testom, które potwierdzają ich jakość.

Business Traveller: Dla kogo jest Pranamat?
Olga Grigorenko: Każde plecy potrzebują Pranamat ECO! Szczególnie polecamy ten sposób masażu osobom, które mają niewiele czasu, aby zadbać o siebie. Jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatni raz miałeś masaż, bo stale nie masz czasu, aby zadzwonić i umówić wizytę, to taka pomoc w Twoim domu bardzo się przyda!

Czy Pranamat ECO zastąpi masaż wykonywany przez masażystę lub fizjoterapeutę? Nie. Ale  fizjoterapeuci polecają go jako doskonały sposób na codzienne monitorowanie stanu zdrowia pleców i całego ciała, bez konieczności umawiania wizyty i wychodzenia z domu. Jeśli regularnie korzystasz z maty i poduszki Pranamat ECO, fizjoterapeuta z pewnością zauważy poprawę stanu twoich mięśni.

Business Traveller: Pranamat jest znany w 193 krajach. W których krajach użytkownicy sięgają po niego najliczniej?
Olga Grigorenko: Tak, Pranamat ECO ludzie znają i kochają niemal na całym świecie. Obecnie najwięcej zamówień mamy z USA, Polski, Niemiec, Czech, Słowenii, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii i Holandii. Nasz dział obsługi klienta zatrudnia pracowników ze wszystkich wymienionych i kilku innych krajów, dzięki czemu każdy klient lub osoba potencjalnie zainteresowana naszym produktem może czuć się komfortowo i uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące Pranamat ECO.