Tajniki pięknej skóry z Centrum Medycznego Beauty Medica

Każda kobieta marzy o gładkiej i jędrnej skórze, bo pełne blasku, świeżości ciało jest oznaką zdrowia i młodości. Efekt jędrności i elastyczności można osiągnąć codzienną pielęgnacją, zbilansowaną dietą oraz ćwiczeniami. Często jednak za procesem starzenia się skóry stoją uwarunkowania genetyczne, a także to jak  dbamy o siebie. Jest wiele klinik, które oferują przeróżne zabiegi z medycyny estetycznej czy kosmetologii. Prześcigają się w oferowaniu zabiegów takich jak likwidacja cellulitu, zmarszczek, ujędrniania skóry. Jednak to lekarze z Centrum Medycznego Beauty Medica niejednokrotnie stosują z sukcesami nowości  z dziedziny medycyny estetycznej, dzięki którym pacjenci otrzymują wielopłaszczyznową opiekę medyczną.

Pierwsze oznaki starzenia się skóry są przeważnie niewielkie, wręcz mało widoczne. Pojawiające się zmarszczki mimiczne w miejscach, gdzie skóra jest najdelikatniejsza staramy się likwidować nie zawsze skutecznymi metodami. Możliwe, że jedną z przyczyn takiego nieskutecznego niwelowania oznak starzenia jest chaotyczna i niesystematyczna pielęgnacja. W kompleksowym dbaniu o zdrowie i urodę ciała najważniejsza jest systematyczność. Nie zawsze idealne efekty możemy osiągnąć domowymi sposobami. Dlatego ważne jest by oddać się w ręce specjalistów, którzy doradzą najefektywniejsze zabiegi dzięki którym na długo będziemy cieszyć się zdrowym wyglądem.

Takim miejscem jest BEAUTY MEDICA mieszcząca się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. To Centrum Medyczne z zakresu medycyny estetycznej, które od listopada 2017 roku jest Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej. Powstało z myślą o kobietach i mężczyznach ceniących swoje zdrowie i urodę. W swojej ofercie posiada kompleksową opiekę pielęgnacyjną, w tym  szeroki zakres zabiegów medycyny estetycznej, laseroterapii, kosmetologii, neurologii, ginekologii estetycznej, fizjoterapii i ortopedii.

Skład zespołu Beauty Medica tworzą doświadczeni i wykwalifikowani lekarze, specjaliści z zakresu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii. Zabiegi wykonywane są przy użyciu najnowszych urządzeń oraz najwyższej jakości preparatów. Często zabiegi pojawiające się w ofercie innym Klinik stanowią wypracowane wcześniej metody w Beauty Medica, gdyż jednym z ważniejszych elementów działalności Centrum Medycznego są szkolenia prowadzone dla lekarzy medycyny z całej Polski. Do najpopularniejszych szkoleń należą z kolagenu Nithya (jedyny ośrodek w Polsce) oraz szkolenia z ginekologii estetycznej dla ginekologów.

Nithya

Beauty Medica dla każdego Pacjenta przygotowuje Indywidualny Program Pielęgnacji skóry, w ramach którego łączy najskuteczniejsze technologie i produkty dostępne w swojej ofercie. Dzięki  tym autorskim planom terapii łączonej skuteczność przeprowadzanych zabiegów jest możliwie największa. Świetnym pomysłem i miłym gestem ze strony Centrum medycznego w kierunku pacjentów jest dedykowanie jednego dnia w tygodniu tylko mężczyznom. Tu na uwagę zasługuje fakt, że Ambasadorem tych „męskich wtorków” został znany i ceniony prezenter telewizyjny Tomasz Kammel.

Beauty Medica jest pierwszym Centrum Medycznym, które zaczęło robić zabiegi Fibryną bogatopłytkową, czyli terapii osoczem bogatopłytkowym PRP i i-PRF (fibryna bogato płytkowa). Osocze bogato płytkowe jest jednym z elementów naturalnego procesu obrony i regeneracji organizmu przy wszelkich urazach. Stanowi wielki potencjał dla naprawy tkanek w trakcie procesu gojenia, dzięki tzw. czynnikom wzrostu, które szczególnie wpływają na odbudowę mięśni i ścięgien. Niewątpliwą zaletą tego typu leczenia jest wykorzystywanie naturalnych mechanizmów odtwórczych tkanek, pobudzając tym samym i stymulując je bez ingerowania sztucznymi substancjami. Terapia PRP i i-PRF jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta i pozbawiona niepożądanych działań. Pozwala uniknąć reakcji alergicznych i zakażeń, które bardzo często są następstwem reakcji organizmu na sztuczne preparaty.

Ponadto Beauty Medica oferuje  innowacyjne zabiegi  pielęgnacyjne skóry 3w1 urządzeniem GENEO. Jest to przełomowa technologia firmy Paleogen, która poprzez wykorzystanie naturalnych mechanizmów organizmu, zapewnia uzyskanie jednocześnie 3 efektów pielęgnacyjnych: Złuszczanie zewnętrznej warstwy skóry- Wchłanianie podstawowych składników rewitalizujących skórę – Dotlenienie skóry od wewnątrz. Główną inspiracją do stworzenia Geneo™ były gorące źródła dotleniające skórę. Urządzenie symulując identyczne działanie wywołuje w organizmie reakcję zwaną „efektem Bohra”, w wyniku której tlen wysyłany jest do obszaru zabiegowego. Jednocześnie, Geneo™ złuszcza skórę, tworząc idealne środowisko do wchłaniania się niezbędnych składników odżywczych zarówno w trakcie, jak i po zabiegu.

Kolejną nowością , które Centrum Medyczne jako pierwsze w Polsce wprowadziło się swojej oferty był w pełni automatyczny laser do ginekologii estetycznej CICU VR oraz laser HIFU V-Max. Dziś ten zabieg jest jednym z najpopularniejszych z dziedziny laseroterapii i cieszy się ogromną popularnością wśród pacjentów Beauty Medica.

 – Pamiętajmy, że profilaktyka przeciwstarzeniowa i leczenie zmian związanych z upływem czasu jest głównym celem medycyny estetycznej. Natomiast nie należy zapominać, że duży wpływ na nasz wygląd mamy my sami. Jeśli zdecydujemy się skierować do Kliniki Medycyny Estetycznej przy jej wyborze powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ofertę ale przede wszystkim na wykwalifikowany zespół lekarzy specjalistów. Jeżeli klinika spełnia te kryteria, możemy śmiało „oddać się w jej ręce – tłumaczy Marcin Janusek, Manager Centrum Medycznego i koordynator do obsługi osób VIP w Beauty Medica.