iPhone 5 ujawniony

Autor tekstu: , Data publikacji:

Najnowszy iPhone 5 ma większy ekran, jest szybszy, cieńszy i obsługuje najszybsze dostępne technologie bezprzewodowego Internetu.

Najnowszego iPhone’a obdarzono nowym, większym wyświetlaczem o przekątnej 4 cali. Telefon jest cieńszy i lżejszy od poprzednika, ma 7,6 mm grubości i waży 112 gramów. Obsługuje najszybszy standard bezprzewodowego internetu – LTE.

Smartfon, dzięki nowemu procesorowi, ma być dwa razy bardziej wydajny od swojego poprzednika, bateria pozwoli na prowadzenie rozmowy przez 8 godzin, 10 godzin korzystania z interentu lub 40 godzin suchania muzyki. Nowym iPhonem zrobimy też zdjęcia lepszej jakości, a to zasługa aparatu fotograficznego, który będzie miał lepszą rozdzielczość.

Kiedy będzie dostępny w sprzedaży? Premiera na sklepowych półkach w USA i kilku innych krajach przewidziana jest na 21 września. W Polsce ma to nastąpić już 28 września.

Ceny? Apple podaje, ze w USA nie będą się różnić w stosunku do poprzednika. Przy dwuletnim abonamencie „piątka” będzie kosztować 199 dolarów dla wersji z 16 GB pamięci, 299 dolarów dla wersji z 32 GB pamięci i 399 dolarów dla wersji z 64 GB pamięci. Polskie ceny nie są jeszcze znane.