Laptop na wyprawę. Czy warto?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Podczas wakacji, wycieczek i dłuższych podróży warto mieć przy sobie niektóre z urządzeń elektronicznych. Smartfon i laptop przydadzą się wszystkim osobom, które pracują zdalnie i lubią być na bieżąco z informacjami ze świata. Te sprzęty umożliwiają nie tylko sprawdzenie poczty lub przejrzenie najnowszych wiadomości z regionu, ale są również niezastąpione do komunikacji z bliskimi oraz do wykonywania obowiązków. Jeśli podczas urlopu musimy wygospodarować czas na pracę, warto mieć pod ręką niezawodny sprzęt, który umożliwi bezproblemowe działanie. Najlepszym wyborem będzie lekki i wygodny laptop.

Współczesne laptopy są często bardzo lekkie i wytrzymałe, można je z powodzeniem zabierać na wyjazdy i użytkować w terenie. Jeśli planowana wyprawa będzie należała do bardziej ekstremalnych, warto sięgnąć po wytrzymały i odporny sprzęt. Czy warto ryzykować uszkodzeniem laptopa, jeśli planujemy wyjazd w miejsca o ekstremalnych warunkach? Czasami po prostu nie ma wyboru – podczas wyprawy może zachodzić konieczność zgrywania i obróbki zdjęć, przesyłania materiałów na serwer, uzupełniania prowadzonego bloga lub pracy nad innymi zadaniami. Laptop przydaje się również w celach rozrywkowych – jeśli wyprawa ma trwać długi czas, laptop z podłączeniem do sieci umożliwi lepszy kontakt z bliskimi.

Dłuższe wyjazdy w miejsca o ekstremalnych warunkach pogodowych wymagają zastosowania solidnego sprzętu elektronicznego. Zwykłe aparaty, smartfony i laptopy mogą nie zdać egzaminu w tropikalnym upale, na plaży lub w środku lasu. Wysoka wilgotność powietrza, wiatr podrywający piasek i tym podobne niedogodności sprawiają, że sprzęt elektroniczny jest wystawiony na mocną próbę. Warto zabierać ze sobą tylko te urządzenia, które są przetestowane w podobnych sytuacjach – przykrością byłoby przekonanie się, że ze zdjęć w tropikalnym plenerze nic nie wyjdzie, gdyż aparat nie zdaje egzaminu przy dużej wilgotności powietrza albo, że praca zdalna na wczasach się nie powiedzie, ponieważ laptop nie wytrzymuje starcia z wszechobecnymi drobinkami piasku na plaży. Dobrym wyborem w takiej sytuacji są urządzenia, które już zabieraliśmy w podobne podróże albo sprzęt dedykowany amatorom wycieczek. W sklepach można znaleźć urządzenia odporne na wilgoć, o wzmocnionej konstrukcji i szczelnej obudowie. W przypadku laptopa bardzo duże znaczenie będzie miała także jego waga oraz czas pracy na baterii. Wyprawy w plener wiążą się często z brakiem dostępu do zasilania, co wymaga użytkowania urządzeń na baterii lub posiłkowania się dobrym powerbankiem.

Laptop na wyprawie sprawdzi się jeszcze lepiej, jeśli zadbamy o jego odpowiednie przenoszenie i przewożenie. Nie chodzi o to, by obchodzić się z nim, jak z jajkiem, ale o fakt, by zapewnić urządzeniu dobrze dobrany futerał. Warto wyposażyć się w specjalny plecak, torbę lub pokrowiec, które będą amortyzowały wstrząsy podczas podróży.

Trudno wyobrazić sobie dziś wakacje, podróże i wyprawy bez użytkowania sprzętu elektronicznego. Na wyjazdach rekreacyjnych i służbowych zachodzi potrzeba komunikowania się, zgrywania zdjęć lub sprawdzania informacji w sieci. W takich sytuacjach warto mieć do dyspozycji sprawny i niezawodny laptop. Wygodny w użytkowaniu będzie również ultrabook, który charakteryzuje się o wiele lżejszą konstrukcją, cieniutką obudową i wygodną obsługą. To sprzęt stworzony do przenoszenia i przewożenia oraz do użytkowania w terenie.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji